Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Jeździeckie sukcesy 13-letniej Matyldy z Dzierżążna

Opublikowany: 2017-08-19 14:50 Autor: nadesłane

Matylda Cybula, reprezentująca Klub Jeździecki AS Dream Łapino Kartuskie ma za sobą udany start na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Poczerninie. Zajęła tam piąte miejsce. W zawodach brało udział 16 najlepszych zawodników z całej Polski.

Matylda ma już na swoim koncie spory dorobek – niedawno zajęła I miejsce w Mistrzostwach Pomorza w Ujeżdżeniu – została Mistrzynią Pomorza w kategorii Junior na koniu Bessie. Wcześniej była najlepsza w Mistrzostwach Polski Północnej w Ujeżdżeniu, które odbyły się w Solcu Kujawskim.

Matylda Cybula z Dzierżążna w październiku skończy 13 lat i startuje w kategorii junior młodszy 12-15. Mistrzostwa wygrała zaś w kategorii wyższej czyli junior 16-18. Reprezentuje Klub Jeździecki AS Dream Łapino Kartuskie i trenuje pod okiem Anny Skrzeszewskiej-Walter.