Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Szczypiorniści z Żukowa zdobyli wysokie miejsca na turnieju w Niemczech

Opublikowany: 2017-08-04 10:23 Autor: nadesłane

Pod koniec lipca zawodnicy GKS-u Żukowo z roczników 2005, 2003, 2002 wzięli udział w 23 Turnieju Piłki Ręcznej w Wendelstein. Każda drużyna pokazała klasę i zajęła miejsce na podium.

REKLAMA

Na zaproszenie partnerskiego miasta Żukowa, zawodnicy w rocznikach 2005, 2003, 2002 mieli okazję wyjazdu na weekend do Wendelstein, w środkowej Frankonii, aby reprezentować gminę Żukowo i klub GKS Żukowo w największym turnieju piłki ręcznej w tamtym regionie. W zawodach wzięło udział około 700 sportowców z 74 klubów.

fot. nadesłane

Turniej nie należał do łatwych, zwłaszcza, że zawodnicy z Żukowa musieli dostosować się do gry na trawie, bo na tej nawierzchni rozgrywany był turniej u naszych zachodnich sąsiadów. Pierwszego dnia zawodnicy z rocznika 2003 zajęli w swojej kategorii II miejsce, kolejny dzień był jeszcze lepszy kiedy to najstarsi zawodnicy z rocznika 2002 wywalczyli III miejsce, a najmłodsi szczypiorniści pod wodzą Sebastiana Formeli zdobyli I miejsce wygrywając wszystkie mecze.

fot. nadesłane

fot. nadesłane

fot. nadesłane

fot. nadesłane

W wolnym czasie młodzi sportowcy mogli skorzystać z wyjazdu do pobliskiego Aquaparku. Nagrody i dyplomy żukowskim szczypiornistom wręczył Burmistrz Wendelstein Werner Langhans. Specjalne podziękowania dla Gminy Żukowo, która pokryła koszt transportu.

(nadesłane: GKS Żukowo)

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [1]

  • 2 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Żukowo

    Brawa dla młodych zawodników.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.