Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Wkrótce przebudowa stadionu w Kartuzach. Ogłoszono przetarg

Opublikowany: 2017-08-24 10:51 Autor: Magda Dzienisz

Gmina Kartuzy szykuje się do przebudowy stadionu miejskiego. Dotychczasowy obiekt zyska nie tylko nowe boisko piłkarskie, ale będzie pełnił również funkcję lekkoatletyczną - powstanie bieżnia, ścieżka do skoku w dal i trójskoku czy skocznia do skoków wzwyż. Ogłoszono już przetarg na wykonanie inwestycji, a stadion gotowy ma być za rok.

REKLAMA

Stadion miejski przy ul. 3 Maja w Kartuzach zmieni swoje oblicze. Będzie, jak już pisaliśmy, obiektem nie tylko piłkarskim, ale również lekkoatletycznym. Powstać ma tam cała niezbędna infrastruktura. Stadion dostępny ma być nie tylko dla piłkarzy i kibiców, ale także dla mieszkańców pragnących trenować lekkoatletykę.

Powstać ma tam czterotorowa bieżnia lekkoatletyczna okrężna o długości 400 metrów wraz z sześciotorową bieżnią do biegów sprinterskich na 100 m i 110 m, a także dwuścieżkowa skocznia do skoku w dal i trójskoku oraz skocznia do skoków wzwyż i skocznia do skoku o tyczce. Na nowym stadionie będzie można również trenować rzut oszczepem, pchnięcie kulą, a także rzut dyskiem i młotem – zbudowana zostanie specjalna „klatka” niezbędna przy tej dyscyplinie. Będzie także rów z wodą do biegów z przeszkodami. Zaplanowano również zakup osprzętu lekkoatletycznego.

Projekt nowego stadionu. fot. UM Kartuzy

Piłkarze zyskają nowe boisko o wymiarze 66×102m z nawierzchnią z trawy naturalnej z systemem odwadniania i drenażem. Powstaną nowe wiaty dla zawodników, miejsce na kasą biletową i ochronę obiektu, który będzie monitorowany.

Gmina Kartuzy w ubiegłym tygodniu ogłosiła przetarg na wykonanie inwestycji. Firmy mają czas do 5 września. Termin ukończenia obiektu wyznaczono na 31 sierpnia 2018 roku.

Przypomnijmy, że Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało Kartuzom na ten cel 1,5 mln zł. Wartość całej inwestycji szacowana jest na ponad 4 mln. zł.

REKLAMA

 Reklama Bat

Komentarze do artykułu Komentarze [11]

 • 8 8 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec Kartuz

  Super! M.G.G przynajmniej coś robi dla Kartuz. Leman tylko ładowała w swoje Somonino. Zobaczcie ile się zmieniło! Super!!!!

 • 11 6 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Mieszkaniec Kartuz

  Przestań ćpać

 • 5 2 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bolek

  No super,myslicie,ze kazdy bedzie mogl trenowac na tym objekcie buhaha!!Przebudowa tak,jesli sa jakies perspektywy druzyny pilkarskiej,ktora osiaga wyniki,bo narazie to sasiedzi zza miedzy sa lepsi.Express o tych wynikach nawet nie wspomina(boja sie komentarzy?).

 • 10 7 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kolejny

  Kolejny poroniony pomysł Gołuńskiego .Po co miliony wyrzucać na stadion jak tu żenująca drużyna piłkarska,lekkoatletykę szkolną mogą trenować na boiskach przyszkolnych vide super warunki na Wybiku . Bez sensu Gołuński .Zamknąć i zaorać bo to co tam się dzieje w tej Cartusii to żenada.

 • 4 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # anty

  Stadion lekkoatletyczny jak najbardziej ale po co piłkarski?

 • 3 5 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Hmm

  Po to pilkarski zebyscie matoly zrozumieli, ze w pilke gra najwiecej dzieci w Polsce i tez najwiecej dzieci z Kartuz uprawia ta dyscypline w naszym miescie. Jak nie bedzie warunkow to wyrosna na takich no lifow jak wy. Co tylko przed komputerem siedza.

 • 4 4 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @mieszkaniec kartuzy

  Tak robi inwestycje przewartosciowane ponad dwa razy , dlaczego ....... .Oczywiscie wykaonawca swoj i otzrymuje kwote rzeczywista za usluge a reszta ..... .
  Poza Kartuzami nic , totalna zapasc.
  Prynajmniej Pani Leman dzielila inwestycje po rowno na Solectwa ( ktore sa kula u nogo Golunskiego, zawsze mial je gdzies) i Kartuzy.

 • 3 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Stadion

  Na stadionie nie graja dzieci tylko pozaligowa kartuzja.

  Dzieci graja na Orlikach.

 • 5 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zenek

  A kto będzie się póżniej opiekował tym obiektem. Zapewne ktoś z pociotków burmistrza czy Przewodniczącego - (przykład obiektu przy kolegiacie, gmina wybudowała a swoi obsiedli i nie ma już przetargu na obsługę.).
  Zapewne będzie trzeba stworzyć jakiś podmiot do zarządzania obiektem ,znając życie pewnie się skończy na tym ,że klucze do bramy będzie miał tylko prezes piłkarzy a reszta chołoty biegać do lasu

 • 1 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obywatel

  To wszystko już na tym stadionie było. Tyle, że bieżnia była żużlowa. Ale "szło" biegać i uprawiać
  pełnozakresową lekkoatletykę. Teraz to aktualne są pytania (p. pow. "Zenek") o obsługę, kadrę
  trenerską itp.
  Czy będą podziemne parkingi i rozsuwany dach? To byłoby wiekopomne dzieło Gołuńskiego!!!

  Ps. tam nawet była strzelnica sportowa, gdzie trenowano i odbywały się zawody i latem i zimą (biathlon).

 • 3 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zakończenie budowy tuż przed wyborami

  To ma sens. Ale na poważnie jak jeszcze zostanie ścieżka przy Gaju oświetlona,zmonitorowana,utwardzona i wyposażona w kompletną siłownię napowietrzną to uważam że są to dobre pomysły patrząc na rozwój fizyczności młodych ludzi w dobie przesiadywania w internecie a dla starszych Gaj jako miejsce do spaceru połączonego z małym treningiem to fajna sprawa ale jeśli chodzi o stadion to pojawia się tu kwestia odpłatności za wstęp jak w Gdańsku na Grunwaldzkiej przebudowali tamtejszy stadion w podobny sposób to o ile był on ogólnodostępny z bieżnią szutrową to widziało się tam biegających ale po przebudowie żądają opłaty za jednorazowe wejście na bieżnie 5 zł i teraz biegających nie ma już widać także oby w Kartuzach nie było podobnie.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.