Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Zawodnicy GKS Żukowo wywalczyli medale w Warszawie

Opublikowany: 2017-08-11 22:09 Autor: nadesłane

Biegacze GKS Żukowo ponownie wracają z medalem Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce tym razem w kategorii juniorów młodszych. Tym razem Warszawa była gospodarzem lekkoatletycznych Mistrzostw Polski do lat 18.

Żukowo reprezentowało troje zawodników: Agata Kotłowska, Patryk Groth i Tomasz Kurowski. Ten ostatni, mieszkaniec Kartuz zdobył złoty medal po świetnym finiszu – ostatnie 1000m przebiegł poniżej 2:39. O podium Mistrzostw Polski otarła się Agata Kotłowska zajmując 4. miejsce na 1500 m poprawiając rekord życiowy 4:42.14, przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży Agata miała 8 wynik w krajowym rankingu.

Patryk Groth (ubiegłoroczny brązowy medalista w biegu przełajowym na 3 km z Żagania i na 1500 m O.O.M. z Wrocławia) zajął 9. miejsce na 1500 m. W klasyfikacji klubowej GKS Żukowo zajął 13 miejsce, podczas przełajowych MP był w pierwszej czwórce.

GKS Żukowo ten sezon kończy z 5 medalami Mistrzostw Polski:

• złoto halowych Mistrzostw Polski na 2000m juniorów młodszych w Toruniu
  • złoto przełajowych Mistrzostw Polski juniorów młodszych na 5km i dwa srebrne medale (juniorka 2km i senior 10km)
  • złoto Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce na 3000m

Medale zdobywali w seniorach Marek Kowalski, junior młodszy Tomek Kurowski i juniorka Julia Dias

Sekcja lekkiej atletyki dziękuje za wsparcie Gminy Żukowo, Ośrodkowi Kultury i Sportu w Żukowie oraz osobom wspierającym sekcję.