Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Kiełpino. Wkrótce Bieg Arasmusa. Pobiegną, pomaszerują i pomogą chorej Róży

Opublikowany: 2017-09-11 11:08 Autor: Magda Dzienisz

Już w niedzielę druga odsłona jednej z największej imprez biegowych na Kaszubach. W Kiełpinie (gm. Kartuzy) na starcie Biegu Arasmusa stanie łącznie 1,5 tysiąca uczestników - będą biegać indywidualnie, rodzinnie oraz maszerować z kijkami. Impreza będzie miała też wymiar charytatywny, organizatorzy z każdej opłaty startowej przekażą 3 zł na leczenie 10-letniej Róży Herbasz, która cierpi na guza mózgu.

REKLAMA

Niewielkie Kiełpino nieopodal Kartuz ponownie gościć będzie biegaczy nie tylko z Pomorza, ale i całego kraju. Łącznie w konkurencjach weźmie udział aż 1,5 tysiąca zawodników. Najwięcej – ponad 700 – wystartuje w biegu głównym na 5 km, który powiedzie ulicami Kiełpina. Setka uczestników pokona ten sam dystans maszerując z kijkami. Zaplanowano również m.in. bieg rodzinny.

fot. archiwum/M. Dzienisz

- Biegi towarzyszące i promocja aktywności wśród najmłodszych to także jeden z priorytetów imprezy. Przygotowaliśmy dla najmłodszych sportowców aż 11 kategorii wiekowych. To doskonała okazja by niedzielne popołudnie spędzić rodzinnie i aktywnie do czego gorąco zachęcamy, także tych najmłodszych, nawet od 2 roku życia. Wszyscy uczestnicy otrzymają medale i upominki oraz wezmą udział w losowaniu nagród – zachęcają organizatorzy.

Bieg główny i marsz rozgrywany jest na atestowanej trasie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i zgromadzi przede wszystkim biegaczy amatorów, ale też tych, którzy w swojej karierze walczą z najlepszymi w Europie czy w naszym kraju. Swój start zapowiedziało już kilku medalistów mistrzostw Polski m.in. ambasadora Biegu Arasmusa czyli Marka Kowalskiego. Biegacze i maszerujący w nordic walking otrzymają unikatowy, teksturowany, stalowy medal, na czarnym podkładzie z motywem kaszubskim. Zawodnicy z czołówki powalczą o premie finansowe, który wyniosą od 700 zł za pierwsze miejsca. W tym roku także Związek Nauczycielstwa Polskiego funduje nagrody finansowe da najlepszych nauczycieli. Łącznie pula nagród wynosi kilkanaście tysięcy złotych.

Medale. fot. nadesłane

Impreza będzie miała ponownie wymiar charytatywny.

- W tym roku wsparcie nas wszystkich powędruje do Róży Herbasz, cudownej dziewczynki Eweliny i Jarka z Kartuz, u której zdiagnozowano w tym roku złośliwego guza mózgu. Znamy ich doskonale, wiele razy bywali na naszych biegowych treningach w Kiełpinie i Kartuzach. Teraz potrzebują wsparcia bowiem walczą o zdrowie swojej córeczki. Wspieramy ich dobrym słowem i modlitwą, ale również finansowo. Z każdej opłaty startowej przekażemy 3 zł na rzecz Róży z przeznaczeniem na kosztowne leczenie i rehabilitację. Będzie można także przekazać datki w dniu wydarzenia, do czego gorąco zachęcamy – informuje Karol Nowakowski, organizator biegu i trener biegaczy.

fot. nadesłane

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zwyciężyli: Kenijczyk Dominic Musiumi z czasem 14:30 i utytułowana kiełpinianka Dominika Nowakowska – 17:03. Impreza rozpocznie się 17 września o godz. 13.30 na stadionie w Kiełpinie.

Więcej szczegółów na stronie biegarasmusa.pl.

fot. nadesłane

(oprac. na podst. mat. pras.)

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [3]

  • 4 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Karol

    czy jest konto na które można wpłacic pieniądze na leczenie Róży?

  • 0 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Spoźniony

    Odkupię od kogoś pakiet startowy, trochę się spóźniłem. Może jest osoba, która nie może uczestniczyć, bardzo chętnie wezmę udział.

  • 0 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Judyta

    W przypadku Róży i innych chorych dzieci zawsze jest potrzebna pomoc i jakiekolwiek wsparcie. Cieszymy się że możemy to okazać.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.