Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Lekkoatleci Cartusii z medalami na Mistrzostwach Województwa U16

Opublikowany: 2017-09-02 22:28 Autor: nadesłane

Biegacze sekcji lekkoatletycznej (powstałej w styczniu tego roku) zdołali w kategorii młodzików podczas Mistrzostw Województwa stanąć na podium, do tego trzy razy.

Na Stadionie Leśnym w Sopocie, gdzie odbywają się prestiżowe mityngi np. Janusza Sidły, rywalizowali 14 i 15 letni lekkoatleci z całego województwa pomorskiego. Klub GKS Cartusia Kartuzy reprezentowało sześcioro zawodników. Najlepiej z nich spisała się Julia Ciećwierz zdobywając złoty medal na 1000 metrów z wynikiem 3:11.56.

Srebrny medal zdobył Kacper Adamczyk na 300 metrów (rekord życiowy) – złoto przegrał o 0.07 sekundy z rok starszym rywalem. Na tym samym dystansie Korneliusz Kerschnik zajął 10 miejsce z rekordem życiowym 42.36.

Trzeci medal dla Cartusii – srebrny – zdobył Przemysław Polejowski na 2000 metrów z czasem 6:47.39, gdzie na mistrzostwach najmocniej obsadzonym biegiem był dystans 1000 m młodzików. To też otworzyło szanse medalowe dla Przemka, który debiutował na tym dystansie.
5. miejsce zajął Arkadiusz Piernicki na 600 metrów z rekordem życiowym 1:31.93. Patryk Strongowski zajął 10. miejsce na 1000 m z czasem 3:12.71.

Oprócz zawodników z Cartusii startowała Weronika Mikołajewska reprezentująca GKS Żukowo, która zdobyła brązowy medal na 1000 metrów z drugim wynikiem w tym sezonie 3:13.87.

9 września w Słupsku odbędą się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, które zdecydują kto pojedzie na Mistrzostwa Polski do lat 16.