Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Piłka ręczna. Rzuty karne rozstrzygnęły o wyniku meczu GKS Żukowo z AZS UZ Zielona Góra

Opublikowany: 2017-09-18 11:39 Autor: nadesłane

W pierwszym meczu I ligi piłki ręcznej rozgrywanym u siebie SPR GKS Żukowo zremisował z drużyną z Zielonej Góry 27:27. Zastosowano nowy przepis o rozstrzygnięciu wyniku poprzez rzuty karne. Mecz miał także nietypowy początek - w 4. minucie spotkania nastąpiła awaria prądu i w hali zgasło światło. Na szczęście po 20. minutach zasilanie wróciło i mecz mógł być kontynuowany.

REKLAMA

Remisem zakończyło się spotkanie w Żukowie pomiędzy SPR GKS Żukowo a drużyną AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. W 4 minucie miała miejsce nietypowa sytuacja. W całej hali zgasło światło. Okazało się, że awaria dotknęła większą część Żukowa. Istniała obawa, że w przypadku przedłużania się braku prądu, mecz będzie musiał być przerwany. Jednak szczęśliwie, po 20 minutach nerwowych oczekiwań, w hali rozbłysły światła i sędziowie ponownie rozpoczęli zawody.

fot. SPR GKS Żukowo

W ataku bardzo dobrze spisywali się Krzysztof Gądek (8 bramek w całym meczu) oraz Wojciech Hajnos (10 bramek). Właśnie po ich rzutach w 6 minucie SPR GKS prowadził 3:0. Goście pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 7 minucie. W kolejnych minutach gra wyrównała się, w 18 minucie na tablicy wyników pojawił się wynik remisowy 7:7. Końcówka ponownie należała do SPR GKS. Po celnych rzutach Krzysztofa Komarzewskiego i Damiana Woźniaka, gospodarze schodzili na przerwę z trzy bramkową przewagą (12:9).

fot. SPR GKS Żukowo

Druga część meczu rozpoczęła się od dwóch celnych rzutów AZS Zielona Góra. Gospodarze szybko odpowiedzieli trzema bramkami (Damian Kaniowski, Szymon Adamczyk i Hajnos). Goście szybko odpowiedzieli czterema celnymi rzutami i po raz pierwszy w meczu wyszli na prowadzenie – 16:15 w 38 minucie. SPR GKS ponownie odpowiedział bramkami (Filip Wiczkowski, Gądek i bardzo skuteczny w całym meczu Hajnos).

fot. SPR GKS Żukowo

Nerwowa końcówka należała do gości. Jeszcze na minutę przed końcem, gospodarze prowadzili dwiema bramkami – po debiutanckim golu w I lidze Damiana Didyka. Ostatnia minuta należała do gości którzy szybko zdobyli kontaktową bramkę. Sędziowie za kontrowersyjny błąd w ataku odebrali piłkę SPR GKS. Do końca meczu pozostało 20 sekund. Goście spokojnie rozgrywali, w ostatniej sekundzie rzut w stronę bramki oddał Hubert Kuliński. Sędziowie zastanawiali się, czy piłka wpadła do bramki w czasie gry. Po konsultacji podjęli decyzję o uznaniu bramki.

fot. SPR GKS Żukowo

Po raz pierwszy kibice w hali mogli zobaczyć zastosowanie nowego przepisu o rozstrzygnięciu wyniku meczu po serii rzutów karnych. Więcej zimnej krwi zachowali goście i po rzutach karnych zdobyli 2 punkty do ligowej tabeli, a gospodarze muszą się zadowolić 1 punktem.

Kolejny mecz SPR GKS Żukowo rozegra na wyjeździe z drużyną Real-Astromal Leszno. Mecz odbędzie się 23 września. W Żukowie piłkarzy ręcznych będzie można oglądać 7 października.

SPR GKS Żukowo – AZS Uniwesytetu Zielonogórskiego 27:27 (12:9)

GKS: Ram – Gądek 8, Radecki, Malczewski, Wiczkowski 4, Dorsz, Adamczyk Szymon 1, Kaniowski 1, Korbus, Hajnos 10, Komarzewski 1, Didyk 1, Woźniak 1, Reseman.
Karne: 3/1.
Kary: 10 min. (Gądek – 4 min., Korbus, Hajnos, Komarzewski – po 2 min.).

AZS UZ: Kwiatkowski, Wieczorek – Kuliński 2, Orliński 2, Kociszewski 4, Więdłocha 1, Polito, Lewandowski, Jasiński 4, Jaśkowski 6, Mieszkian, Szarłowicz 5, Sroczyk 3, Pawlicki.
Karne: 4/2.
Kary: 6 min. (Szarłowicz – 4 min., Mieszkian – 2 min.)

Tabela po 2 kolejce:

1. AZS UW Warszawa
2. MKS Nielba Wągrowiec
3. Orlen Wisła II Płock
4. KS Stal Gorzów
5. MKS Grudziądz
6. WKS Grunwald Poznań
7. MKS Mazur Sierpc
8. Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna
9. SMS ZPRP Gdańsk
10. Real Astromal Leszno
11. KPR Gwardia Koszalin
12. AZS UZ Zielona Góra
13. SPR GKS Żukowo
14. OKPR Warmia Traveland Olsztyn
15. Polski Cukier Pomezania Malbork

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.