Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Piłka ręczna. Zacięte spotkanie GKS Żukowo - MKS Real-Astromal Leszno. Rozstrzygnęły karne

Opublikowany: 2017-09-25 10:03 Autor: nadesłane

Drużyna SPR GKS Żukowo rozegrała kolejny wyjazdowy mecz w I lidze. Rywalem była doświadczona drużyna MKS Real-Astromal Leszno. Spotkanie zakończyło się remisem 28:28, więc konieczne było przeprowadzenie rzutów karnych, które wypadły korzystniej dla Żukowa.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy. W 4 minucie wygrywali już 3:0. Sygnał do odrabiania strat przez SPR GKS Żukowo dał skuteczny, po raz kolejny, Krzysztof Gądek. W 18 minucie po celnym rzucie Filipa Wiczkowskiego (najskuteczniejszego w tym meczu zawodnika z Żukowa), na tablicy wyników pojawił się remis 8:8. Dobrze w tym okresie gry spisywał się Adam Kruszewski. Praktycznie już do końca meczu, żadna z drużyn nie prowadziła różnicą większą niż 2 bramki. Po 30 minutach gry wynik na tablicy wyników wskazywał 14:13 dla Leszna.

Druga część meczu to była prawdziwa walka o każdą bramkę. Gospodarze zdobywali bramkę, Żukowianie natychmiast odpowiadali celnymi rzutami. W ataku skuteczni byli: Grzegorz Dorsz oraz Damian Didyk. Nadal celnie trafiali do bramki rywali Filip Wiczkowski, na zmianę z Krzysztofem Gądkiem. W obronie obydwa zespoły grały bardzo agresywnie, ale „fair play”.

Sędziowie po równo (12 minut) ukarali wykluczeniami każdą z drużyn. Końcówka meczu to prawdziwy horror. SPR GKS walczył do końca i dzięki bramce Wiczkowskiego w 60 minucie, udało się doprowadzić do remisu i – po raz kolejny – zgodnie z nowo obowiązującymi przepisami, mecz musiały rozstrzygnąć rzuty karne.

Tym razem zawodnicy SPR GKS zachowali więcej „zimnej krwi” i 2 punkty powędrowały do Żukowa. Taki wynik jest świetnym prognostykiem przed kolejnymi meczami. Wygląda na to, że zawodnicy SPR GKS zaczynają uzyskiwać formę, która pozwoli im podjąć walkę w kolejnych meczach i wywalczyć pierwsze zwycięstwo w sezonie 2017/2018.

Następny mecz SPR GKS Żukowo rozegra ponownie na wyjeździe (30 września) z drużyną AZS UW Warszawa. W Żukowie piłkarzy ręcznych będzie można oglądać dopiero 7 lub 8 października. Rywalem będzie Nielba Wągrowiec.

MKS Real-Astromal Leszno – SPR GKS Żukowo 28:28 (14:13) karne 4:5

MKS Real-Astromal: Kruk, Musiał, Skorupiński – Przekwas 2, Krystkowiak 5, Misiaczyk, Giernas 2, Meissner 5, Szkudelski 7, Wierucki 2, Rogoziński 1, Raczkowiak 4.
Karne: 2/2.
Kary: 12 min. (Misiaczyk – 6 min., Krystkowiak, Wierucki, Rogoziński – po 2 min.).

SPR GKS: Ram, Muńko, Żurawski – Wiczkowski 9, Dorsz 5, Adamczyk Sz., Kruszewski 2, Gądek 6, Hajnos 1, Malczewski, Komarzewski, Didyk 5, Reseman.