Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

W sobotę wystartuje Bieg o Złotą Górę

Opublikowany: 2017-09-14 10:37 Autor: nadesłane

Przed nami jedenasty bieg w ramach cyklu Kaszuby Biegają 2017. W sobotę około 300 biegaczy stanie na starcie Biegu o Złotą Górę koło Kartuz. Do pokonania będą mieć trasę o długości 9,6 km.

REKLAMA

Bieg wystartuje w sobotę o godz. 11 z Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze. Trasa o długości 9,6 km prowadzić będzie bardzo malowniczymi terenami wokół jeziora Brodno Wielkie, w jej skład wchodzą zarówno drogi asfaltowe, jak i drogi polne.

W imprezie przewiduje się udział około 300 biegaczy z całej Polski. Wszyscy zawodnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnej kawiarenki, masażu sportowego oraz gorącego posiłku po biegu. Na miejscu dostępne będą toalety, szatnie oraz prysznice. Każdy, który ukończy bieg otrzyma m.in.: pamiątkowy medal oraz punkty do klasyfikacji generalnej KB 2017. Najlepsi otrzymają nagrody finansowe oraz rzeczowe ,a w poszczególnych kategoriach wiekowych puchary.

Rywalizacji towarzyszyć będzie akcja zbierania plastikowych nakrętek dla Milenki z Żukowa. Dodatkową atrakcją będzie bezpłatna wypożyczalnia sprzętu wodnego.

W latach 2014 i 2015 podwójnymi zwycięzcami byli: Monika Czapiewska oraz Łukasz Kujawski, natomiast w roku ubiegłym wygrali: Dominika Nowakowska oraz Łukasz Kujawski. W programie przewidziano również biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży.

W związku z biegiem przewidziane są utrudnienia w ruchu dnia 16.09.2017r. w godz. 11.00-12.10 na trasie: Brodnica Dolna – Złota Góra – Ręboszewo.

Więcej na stronie www.biegzlotagora.cyklkb.pl.

fot. nadesłane

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.