Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Zapasy. Aleks Mielewczyk jedenasty na Mistrzostwach Świata Kadetów w Atenach

Opublikowany: 2017-09-10 21:24 Autor: nadesłane

Hala sportowa w Atenach, w której przed laty odbyły się Igrzyska Olimpijskie, była areną, na której reprezentant GKS Cartusia Kartuzy walczył w barwach Polski o miano najlepszego na świecie. Medal był bardzo blisko.

REKLAMA

Co prawda pierwszą swojej walkę przegrał z reprezentantem Ukrainy, jak się okazało późniejszym zdobywcą złotego medalu. W drugiej swojej walce w zdecydowany sposób pokonał zawodnika z Albanii, a w decydującej walce o wejście do strefy medalowej. Aleks poniósł minimalną porażkę przy stanie 1-1, został uznany za pokonanego.

fot.GKS Cartusia

W sumie dało mu to jedenastą lokatę pośród 27 zawodników. Poziom w tej kategorii wagowej był bardzo wysoki. O złoto mogło ubiegać się co najmniej sześciu zawodników walczących w tym turnieju. Tym razem Aleks nie zdobył medalu, ale poziomem nie odstaje od czołówki w swojej kategorii. Jego doświadczenie zdobywane w najwyższej rangi zawodach-Mistrzostwach Europy i Świata powinno w przyszłości zaowocować zdobyciem medalu.

Aleks był jedynym reprezentantem Pomorza startującym w tych mistrzostwach. W składzie kartuskiej ekipy oprócz Aleksa, znalazł się też jego ojciec – Marcin Mielewczyk, Rafał Konkol i trener Bartłomiej Pryczkowski.

fot.GKS Cartusia

Ekipa dziękuje za wsparcie w organizacji wyjazdu na Mistrzostwa Starostwu Kartuskiemu i gminie Kartuzy, a Aleksowi życzy by otworzył się przed nim wór z medalami z Mistrzostw Świata i Europy.

(GKS Cartusia, oprac.W.D.)

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [3]

  • 2 3 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Anatol.28

    Na 12 startujących

  • 3 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Anato.28

    pomyliłeś dyscypliny.. oj zżera zazdrość

  • 2 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do anatol

    Nawet jakby było 12 startujących to dla ciebie wynik nieosiągalny. Aczkolkwiek jakby robili mistrzostwa na największego zakompleksionego idiote byłbyś mistrzem.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.