Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Chmielno. Ekobabki chcą maszerować po zdrowie i zapraszają na nordic walking

Opublikowany: 2017-10-24 11:46 Autor: Magda Dzienisz

Ekobabki - Koło Gospodyń Wiejskich z Chmielna, zapraszają wszystkich, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie i kondycję, na wspólne marsze nordic walking. Spotkania organizowane są co czwartek o godz. 19.00 w Parku Kamiennym w Chmielnie. Sprzęt można bezpłatnie wypożyczyć na miejscu.

REKLAMA

Ekobabki z Chmielna to pełne energii mieszkanki gminy, które zmieniają sposób myślenia o tradycyjnych Kołach Gospodyń Wiejskich. Działają ponad rok, zdrowo i smacznie gotują, sprzedając swoje zdrowe wyroby na przeróżnych targach i imprezach. Przyrządzają nowoczesne dania z naturalnych i ekologicznych produktów, m.in. własnoręcznie sporządzony syrop z mniszka.

fot. źródło: Facebook/Ekobabki – Koło Gospodyń Wiejskich

fot. źródło: Facebook/Ekobabki – Koło Gospodyń Wiejskich

- Eko-babce niestraszne pichcenie bez konserwantów, ulepszaczy, "poprawiaczy’’ koloru, smaku i wyglądu… czyli bez ściemy. Stawiamy na przyrodę, a nie chemiczne substytuty – podkreślają.

Panie dbają nie tylko o promocję zdrowego odżywiania, ale również o aktywny tryb życia. Zorganizowały już kilka ciekawych przedsięwzięć – m.in. maraton fitness. Teraz zapraszają wszystkich chętnych mieszkańców Chmielna do wspólnego maszerowania z kijkami. Na ten cel pozyskały już środki z funduszu sołeckiego – zakupiły niezbędny, profesjonalny sprzęt. Będzie on bezpłatnie wypożyczany uczestnikom marszów.

- Marsze z kijkami to coraz to popularniejszy sposób aktywności fizycznej, który jest odpowiedni dla każdego! Dlaczego? Jest łatwy i szybki do nauczenia. Może być uprawiany wszędzie niezależnie od pory dnia i roku. Poprawia kondycję, koryguje postawę, rozluźnia napięcie w obszarze ramion i karku oraz redukuje obciążenie stawu skokowego, kolanowego, biodrowego i kręgosłupa. Zwiększa wytrzymałość, siłę i koordynację, wzmacnia kości, zmniejsza ryzyko osteoporozy. To optymalny kardiotrening do redukcji masy ciała, poprawia sprawność układu krążenia. Wzmacnia system immunologiczny – podkreśla Katarzyna Puzdrowska z Ekobabek.

Zdj. ilustracyjne. fot. archiwum/M.Dz.

Spotkania organizowane są co czwartek o godz. 19.00 w Parku Kamiennym w Chmielnie. Najbliższe wspólne maszerowanie już 26 października.

- Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy mają ochotę rozruszać się, spalić trochę kalorii i aktywnie wypocząć. Z nami nie straszna jesienna chandra – zachęcają Ekobabki.

Więcej o działalności tego nowoczesnego Koła Gospodyń można dowiedzieć się śledząc stronę Ekobabek na Facebooku.

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [1]

  • 0 0 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...........

    niech połażą, przyda się co niektórym

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.