Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Krzysztof Król i Henryk Miotk z tytułami "Pasjonat sportowej Polski"

Opublikowany: 2017-10-31 12:27 Autor: Magda Dzienisz

Krzysztof Król - trener i nauczyciel w-fu oraz Henryk Miotk - dyrektor cyklu Kaszuby Biegają, otrzymali tytuły "Pasjonat Sportowej Polski". Celem tych wyróżnień jest propagowanie osób, które promują sport i rekreację. Tytuły wręczono podczas gali w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie.

REKLAMA

W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Sportowa Polska, podczas której wręczono laureatom wyróżnienia. Wśród nagrodzonych znaleźli się również pasjonaci sportu z gminy Żukowo – Krzysztof Król, nauczyciel wychowania fizycznego i trener oraz Henryk Miotk – pomysłodawca i realizator wielu imprez sportowo-rekreacyjnych, m.in.: cyklu Kaszuby Biegają.

Ponieważ Henryk Miotk nie mógł być obecny podczas gali w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, nagrodę w jego imieniu odebrał przewodniczący Rady Miejskiej Witold Szmidtke. 27 października odbyła się gala V edycji Kaszuby Biegają podczas której Burmistrz Wojciech Kankowski oraz przewodniczący Witold Szmidtke przekazali wyróżnienie Henrykowi Miotkowi.

fot. UG Żukowo

Wyróżnienie „Pasjonat Sportowej Polski” przyznawane jest przez Klub Sportowa Polska. Celem przyznawania tytułu „Pasjonat Sportowej Polski” jest propagowanie na forum ogólnopolskim osób, które budują sportowe oblicze gminy, promują sport i rekreację oraz zachęcają do uprawiania zdrowego stylu życia.

Pasjonat Sportowej Polski to osoba, która poprzez swoją pracę zawodową i działalność społeczną przyczynia się do upowszechniania kultury fizycznej, działa na rzecz sportu dzieci i młodzieży, aktywizuje inne środowiska, a za sprawą swoich działań jest wzorem i autorytetem dla mieszkańców, uczniów i sportowców.

fot. UG Żukowo

KRZYSZTOF KRÓL – trener, nauczyciel wychowania fizycznego, gm. Żukowo. Od 2008 r. związany z pracą na rzecz sportu. Obecnie nauczyciel wychowania fizycznego, trener piłki ręcznej oraz lekkoatletyki. Od lat pracuje z młodzieżą w szkole i GKS-ie Żukowo. Prowadzi juniorów w bloku wytrzymałości lekkoatletycznej kadry narodowej B. Specjalizuje się w biegach, w których jako trener przyczynił się do uzyskania wielu medali przez swoich podopiecznych. Lata systematycznej pracy z młodzieżą w gminnym klubie doprowadziły żukowskich
lekkoatletów na podium na szczeblu krajowym i wojewódzkim, zarówno w konkurencjach indywidualnych jak i grupowych. Zdobył Medal Marszałka Województwa Pomorskiego i Pomorskiej Federacji Sportu za sportowy sukces i godne reprezentowanie województwa pomorskiego na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, został też trenerem roku 2012, 2014 i 2015

HENRYK MIOTK – dyrektor cyklu Kaszuby Biegają, największej całorocznej imprezy biegowej Polski Północnej. Od 35 lat zaangażowany w pracę na rzecz sportu terenu województwa pomorskiego, w szczególności Gminy Żukowo. Dzięki jego inicjatywie powstały liczne boiska sportowe na terenie gminy Żukowo. Pomysłodawca i realizator wielu imprez sportowo-rekreacyjnych, m.in.: cykl Kaszuby Biegają, cykl Małe Kaszuby Biegają, Pomorski Festiwal Sportu, Festiwal Biegów Polski Północnej, turnieje piłki nożnej dla dzieci Regioliga, Gala KB, Żukowska Liga Futsalu. Wdrożył program upowszechniania Judo na terenie gminy Żukowo. Zainicjował także powstanie kilku organizacji sportowych, tj. Gminny Klub Sportowy Żukowo, Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej. Za swoją pracę otrzymał dziesiątki nagród i wyróżnień od władz samorządowych, stowarzyszeń i związków sportowych. Posiada tytuł Mistrz Zarządzania Sportem.

(info: UG Żukowo, mat.pras.)

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [6]

 • 6 1 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Gmina Żukowo

  Czekamy na przyszłoroczne wybory i zmianę aby uruchomić projekty to ostatni dzwonek na dotację unijne!

 • 2 0 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kaszuby biegają

  Fajna akcja.

 • 5 0 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Baba

  Pan Kankowski wyłysiał i posiwiał od ostatnich wyborów. Mam nadzieję, że już się zmęczył siedząc na fotelu Burmistrza.

 • 2 0 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # UUUUUU

  4,5 tysia za jednego

 • 1 0 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ???

  Heniu nie pojechał do Warszawy?
  To szok

 • 1 0 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Reklama

  Tylko by dostać takie wyróżnienie trzeba wpłacić opłatę weryfikacyjną dokładnie 2100 zł netto :( Można sobie kupić tytuł.... reklama na koszt podatników.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.