Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Matylda Cybula z Dzierżążna Mistrzynią Polski w Ujeżdżeniu

Opublikowany: 2017-10-04 11:28 Autor: nadesłane

Trzynastoletnia Matylda Cybula, mieszkanka Dzierżążna, została Mistrzynią Polski w kategorii dzieci podczas Mistrzostw Polski w Ujeżdżeniu 2017. Mistrzostwa odbyły się w miniony weekend w Stadninie Koni Arabskich w Janowie Podlaskim.

REKLAMA

Kolejny sukces odniosła trzynastoletnia Matylda Cybula z Dzierżążna. Startowała w Mistrzostwach Polski w Ujeżdżeniu, które odbyły się w Stadninie Koni Arabskich w Janowie Podlaskim. To najważniejsza jeździecka impreza w roku. Zawody rozgrywane są w czterech kategoriach Dzieci (12-14 lat) Junior (16-18 lat) Młody Jeździec (19-21 lat) i Senior.

Matylda startowała w pierwszej kategorii – okazało się, że wygrała wszystkie trzy konkursy z wysokimi wynikami i z wyraźną dużą przewagą nad pozostałymi zawodnikami. Tym samym zdobyła czwarty i najważniejszy tytuł Mistrza w tym roku.

fot. nadesłane/B.Cybula

Wcześniej zdobyła też tytuł Mistrza Makroregionu, Polski Północnej i Pomorza oraz wygrywała konkursy na zawodach ogólnopolskich. Wszystko to na Bessie, 6 letniej klaczy wielkopolskiej. Matylda trenuje w Szkole Jazdy Konnej AS Dream Łapino Kartuskie pod okiem pani Anny Skrzeszewskiej-Walter. W grudniu 2016r. została powołana do kadry województwa pomorskiego. W tym roku uzyskała wszystkie uprawnienia, aby dostać powołanie do kadry narodowej na rok następny. Te wszystkie sukcesy są poprzedzone ciężka pracą Matyldy (połączenie pasji, sportu i nauki) jak również ciężką pracą trenera oraz dużym poświęceniem rodziców. Zawody na tym poziomie wymagają dużych nakładów finansowych, dlatego rodzice poszukują osób chętnych do sponsoringu poczynań Matyldy, tym bardziej, że jak mówią znawcy tematu, Matylda dobrze rokuje na przyszłość.

fot. nadesłane/B.Cybula

Matylda na co dzień jest uczennicą Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła w Kartuzach.

(nadesłane: G. Kudelski, oprac. M.Dz.)

REKLAMA

 Reklama Bat Ekogroszek

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [1]

  • 2 0 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Matyldo,

    brawo!!!

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.