Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Michalina Pazik - kolejny jeździecki talent z gminy Kartuzy

Opublikowany: 2017-10-09 14:40 Autor: nadesłane

Piętnastoletnia Michalina Pazik to kolejny jeździecki talent z gminy Kartuzy. Nastolatka uprawia jeździectwo w dyscyplinie skoki przez przeszkody i podobnie jak Matylda Cybula trenuje w szkółce jeździeckiej As Dream w Łapinie. W ostatnim czasie zaliczyła udane starty podczas zawodów regionalnych w Damaszce.

REKLAMA

Michalina Pazik swoją przygodę z końmi zaczęła od najmłodszych lat w pobliskiej stajni w Mezowie. Na początku była to tylko rekreacja i przejażdżki raz w tygodniu. W ten sposób zaczęła się jej pasja i prawdziwe zainteresowanie jeździectwem, a zwłaszcza skokami przez przeszkody.

Michalina Pazik. fot. nadesłane

Poważne treningi Michalina zaczęła w szkółce jeździeckiej As Dream w Łapinie, obecnie trenuje pod okiem Ani Skrzeszewskiej-Walter na wałachu rasy wielkopolskiej o imieniu Gryf Pomorski. Na razie ma na swoim koncie starty w takich imprezach jak seria zawodów Jump Off Sopot i wielu imprezach regionalnych. Pod koniec wakacji zdobyła uprawnienia III stopnia w dyscyplinie skoki przez przeszkody, co daje jej możliwość startów w wyższych konkursach niż dotychczas.

W ostatnim czasie Michalina zaliczyła bardzo udane starty podczas zawodów regionalnych w Damaszce. Każdego z trzech dni zawodów wyjeżdżała do dekoracji w konkursach klasy L. Zajęła kolejno czwarte, drugie i ostatniego dnia – pierwsze miejsce. Michalina miała również udane starty w dyscyplinie ujeżdżenie, uzyskując wyniki nawet ponad 60 proc. Jednak to skoki przez przeszkody są jej główną dyscypliną.

fot. nadesłane

Michalina na co dzień uczy się w III klasie oddziałów gimnazjalnych Katolickiej Szkoły Podstawowej w Kartuzach. Praca z koniem i uzyskanie wyników w dyscyplinie jeździectwo wymaga wielu starań, wyrzeczeń i treningów. Musi także znaleźć czas na naukę i inwestowanie w swoją przyszłość – a to udaje się utalentowanej nastolatce. Ostatnio otrzymała z rąk burmistrza Kartuz stypendium dla uzdolnionej młodzieży. Wie, że musi ciężko pracować i pogodzić pasję z nauką.

Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy nastolatki – zwłaszcza, że sezon halowy dopiero się rozpoczął. Przed Michaliną sporo pracy i startów, w tym ważne ogólnopolskie zawody w Wolicy koło Kalisza.

(nadesłane: Z. Nosewicz, oprac. M.Dz.)

REKLAMA

 Reklama Bat Ekogroszek

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [1]

  • 0 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Brawo!

    Gratulacje!

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.