Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Piłka ręczna. Dwa zwycięstwa GKS Żukowo w ciągu trzech dni

Opublikowany: 2017-10-17 11:16 Autor: nadesłane

GKS Żukowo w ostatnich dniach odnotował dwa zwycięstwa. Pierwsze - z Tytanami Wejherowo w półfinale eliminacji na szczeblu wojewódzkim Pucharu Polski. Drugie - w Malborku z miejscową Pomezanią w rozgrywkach I ligi piłki ręcznej.

REKLAMA

W środę szczypiorniści SPR GKS Żukowo rozegrali półfinałowy mecz eliminacji na szczeblu wojewódzkim Pucharu Polski. Rywalem był zespół występujący w II lidze piłki ręcznej – Tytani Wejherowo. Żukowianie spokojnie wygrali 36 : 27 (do przerwy 22 : 13), praktycznie przez cały mecz prowadząc kilkubramkową przewagą. Zwycięstwo dało awans do finału wojewódzkich eliminacji, który jest przepustką do fazy zasadniczej rozgrywek o Puchar Polski.

SPR GKS Żukowo wystąpiło w tym meczu w składzie: Żurawski, Braciszewski – Radecki 7, Wiczkowski 6, Adamczyk Sz. 1, Wenderski 1, Kaniowski 3, Korbus, Kruszewski 4, Hajnos 8, Spierewka, Komarzewski 2, Adamczyk K. 1, Woźniak 3, Reseman.

fot. archiwum/M. Dz.

W piątek natomiast zawodników czekał mecz o mistrzostwo I ligi w Malborku z miejscowa Pomezanią. Po 60 minutach zaciętej walki, SPR GKS odniósł swoje pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w tych rozgrywkach. Na uwagę zasługuje fakt, iż drużyna wystąpiła osłabiona dwoma kontuzjami najbardziej doświadczonych graczy – Grzegorza Dorsza i Jakuba Malczewskiego.

Pierwszą bramkę zdobyli gospodarze, ale drużyna z Żukowa szybko odpowiedziała trzema trafieniami (Krzysztof Gądek, Wojciech Hajnos i Karol Radecki z karnego). Przez następne kilkanaście minut inicjatywę przejęli zawodnicy Pomezanii. Remis 11:11 pojawił się na tablicy wyników dopiero w 23 minucie. Od tej chwili przewaga żadnego z zespołów nie wynosiła więcej niż dwie bramki. Po 30 minutach walki o każdy kawałek parkietu, drużyny schodziły do swoich szatni z kolejnym remisem 15:15 – po bramce skutecznego w całym meczu Filipa Wiczkowskiego.

Dobrze w pierwszej połowie zaprezentował się również Krzysztof Komarzewski. Zawodnik ten skutecznie rozpoczął drugą część meczu. Niestety gospodarze odpowiedzieli celnymi, trzema trafieniami Ivana Telepneva. Miedzy 37 a 39 minutą Żukowianie zdobyli trzy bramki wychodząc na prowadzenie 19:18, którego nie oddali już do końca spotkania. Gospodarze gonili wynik, jeszcze w 50 minucie udało się osiągnąć wynik remisowy (24:24). Dzięki świetnym interwencjom w bramce Bartłomieja Żurawskiego oraz dobrej grze w obronie zawodników SPR GKS Żukowo, po raz pierwszy w sezonie udało się zgarnąć komplet punktów.

Obecnie nastąpiła dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach ligowych, przeznaczone na mecze Reprezentacji Polski. Następny mecz SPR GKS Żukowo rozegra dopiero 4 listopada. Rywalem będzie drużyna z czołówki tabeli – WKS Grunwald Poznań.

Szczegółowe informacje o zbliżających się meczach oraz galerię zdjęć z meczu, można zobaczyć na profilu drużyny na portalu Facebook.

Polski Cukier Pomezania Malbork – SPR GKS Żukowo 27 : 31 (15 : 15)

SPR GKS: Żurawski – Wiczkowski 8, Adamczyk Sz., Radecki 7, Kruszewski , Gądek 5, Hajnos 1, Komarzewski 4, Didyk 1, Reseman, Woźniak 5.
Karne: 3/2.
Kary: 10 min. (Hajnos, Woźniak – po 4 min., Wiczkowski – 2 min.).

Pomezania: Kądziela – Przytuła 2, Załuski 1, Gryz 1, Nawrocki 1, Cichocki, Cieślak 4, Orzechowski 3, Kopyciński 1, Telepnev 9, Boneczko 5.
Karne: 2/2.
Kary: 6 min. (Telepnev – 6 min.).

Tabela po 6 kolejce:

1. MKS Real-Astromal Leszno - 6 meczów 13 pkt.
2. KS Stal Gorzów - 5 meczów 12 pkt.
3. WKS Grunwald Poznań - 5 meczów 12 pkt.
4. MKS Nielba Wągrowiec - 6 meczów 11 pkt.
5. MKS Mazur Sierpc - 5 meczów 11 pkt.
6. OKPR Warmia Energa Olsztyn - 5 meczów 9 pkt.
7. Sokół PORCELANA LUBIANA Kościerzyna - 5 meczów 9 pkt.
8. AZS UW Warszawa - 6 meczów 9 pkt.
9. Orlen Wisła II Płock - 6 meczów 8 pkt.
10. KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego - 6 meczów 7 pkt.
11. SMS ZPRP Gdańsk - 6 meczów 6 pkt.
12. MKS Grudziądz - 5 meczów 6 pkt.
13. SPR GKS Żukowo - 6 meczów 6 pkt.
14. Gwardia Koszalin - 6 meczów 5 pkt.
15. Polski Cukier POMEZANIA Malbork - 6 meczów 2 pkt.

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.