Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Piłka ręczna. GKS Żukowo przegrał mecz z MKS Niebla Wągrowiec 21:30

Opublikowany: 2017-10-09 13:13 Autor: nadesłane

W niedzielę kolejny mecz ligowy rozegrali piłkarze ręczni SPR GKS Żukowo. Rywalem był zespół MKS Nielba Wągrowiec. Niestety spotkanie nie należało do udanych dla gospodarzy - GKS przegrał z rywalem z Wągrowca 21:30.

REKLAMA

Kolejny raz w tym sezonie mecz lepiej rozpoczęła drużyna przeciwna. Pierwszą bramkę w meczu SPR GKS zdobył dopiero w 6 minucie. Jej autorem był najskuteczniejszy w drużynie gospodarzy – Krzysztof Gądek. Kolejne trafienie miało miejsce dopiero za 10 minut. W całej pierwszej połowie Żukowianie wiele razy rzucali w kierunku bramki gości, jednak tam bardzo dobrze bronił Artur Gawlik – doświadczony zawodnik, mający za sobą występy w seniorskiej reprezentacji narodowej.

fot. źródło: Facebook/SPR GKS Żukowo

Gospodarze wzięli się za odrabianie strat dopiero w 26. minucie meczu. Szybko zdobyte 4 kolejne bramki (dwie Grzegorza Dorsza, po jednej Damiana Didyka i Karola Radeckiego) zmniejszyły dystans do 4 bramek (7:11). Jednak końcówka ponownie należała do drużyny z Wągrowca, która dzięki celnym rzutom zakończyła pierwszą połowę wynikiem 7:14. Całą pierwszą część meczu, goście grali bardzo agresywnie w obronie. Ostra gra skończyła się dwoma groźnie wyglądającymi kontuzjami. Po atakach przeciwnika, parkiet musieli opuścić dwaj doświadczeni zawodnicy. Jakub Malczewski doznał urazu barku, a Grzegorz Dorsz kontuzji kolana. Takie straty musiały odbić się na formie SPR GKS Żukowo.

fot. źródło: Facebook/SPR GKS Żukowo

Druga połowa to ponownie świetny początek w wykonaniu Nielby (4 kolejne bramki) oraz bezskuteczna pogoń Żukowian. Jeszcze pomiędzy 36 a 43 minutą, dzięki serii celnych rzutów, gospodarzom udało się zmniejszyć różnicę do 6 bramek, ale to było wszystko na co było stać SPR GKS w tym dniu. W 55 minucie przewaga wynosiła już nawet 12 bramek. Dzięki ambitnej postawie zawodników udało się jedynie doprowadzić do końcowego rezultatu 21:30.

fot. źródło: Facebook/SPR GKS Żukowo

Następny mecz SPR GKS Żukowo rozegra w najbliższą środę, 11 października, w ramach rozgrywek o Puchar Polski. Rywalem będzie II ligowa drużyna KS Tytani Wejherowo. Następny mecz w I lidze SPR GKS rozegra na wyjeździe z drużyną Pomezanii Malbork.

Szczegółowe informacje o zbliżających się meczach oraz galerię zdjęć z meczu można zobaczyć na profilu drużyny na portalu Facebook.

SPR GKS Żukowo – MKS Nielba Wągrowiec 21 : 30 (7 : 14)

SPR GKS: Żurawski, Muńko – Wiczkowski , Dorsz 2, Adamczyk Sz. , Radecki 3, Kruszewski , Gądek 8, Hajnos , Malczewski, Komarzewski 1, Didyk 2, Reseman, Wenderski, Kaniowski 3, Woźniak 2.
Karne: 4/2.
Kary: 4 min. (Wiczkowski, Kaniowski – po 2 min.).

Nielba Wągrowiec: Gawlik, Zanto, Malczewski – Marcinkowski, Wojtas 1, Gregor 9, Świerad 2, Golczyński 1, Smoliński 1, Adamski, Karczewski, Gąsiorek 6, Widziński 5, Pietrzkiewicz 4, Biniewski, Skrzypczak 1.
Karne: 3/2.
Kary: 10 min. (Skrzypczak – 4 min., Wojtas, Świerad, Pietrzkiewicz – po 2 min.).

Tabela po 5 kolejce :
1. WKS Grunwald Poznań, 4 mecze, 12 pkt.
2. MKS Real-Astromal Leszno, 5 meczów,10 pkt.
3. KS Stal Gorzów, 4 mecze, 9 pkt.
4. Sokół PORCELANA LUBIANA Kościerzyna, 5 meczów, 9 pkt.
5. AZS UW Warszawa, 5 meczów, 9 pkt.
6. MKS Nielba Wągrowiec, 5 meczów, 8 pkt.
7. MKS Mazur Sierpc, 4 mecze, 8 pkt.
8. KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, 5 meczów, 7 pkt.
9. OKPR Warmia Energa Olsztyn, 4 mecze, 6 pkt.
10. SMS ZPRP Gdańsk, 5 meczów, 6 pkt.
11. MKS Grudziądz, 4 mecze, 6 pkt.
12. Orlen Wisła II Płock, 5 meczów, 5 pkt.
13. Gwardia Koszalin, 5 meczów, 5 pkt.
14. SPR GKS Żukowo, 5 meczów, 3 pkt.
15. Polski Cukier POMEZANIA Malbork, 5 meczów, 2 pkt.

REKLAMA

 Reklama Bat Ekogroszek

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.