Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Piłkarze ręczni GKS Żukowo zaliczyli nieudaną wyprawę do stolicy

Opublikowany: 2017-10-02 08:33 Autor: nadesłane

Piłkarze ręczni SPR GKS Żukowo rozegrali kolejny mecz ligowy. Rywalem była drużyna AZS UW Warszawa. Zespół ten reprezentuje kilku doświadczonych na parkietach superligi zawodników i żukowianom nie udało się ich pokonać.

Początek to dobra gra SPR GKS Żukowo. Po bramkach Filipa Wiczkowskiegoo i Krzysztofa Gądka, w 7 minucie goście wyszli na prowadzenie 3:2. Niestety od tego momentu to gospodarze skutecznie rozpoczęli odrabianie strat. W 20 minucie meczu przewaga była już dość spora, gdyż na tablicy wyników pojawił się wynik 11:6 dla drużyny z Warszawy. SPR GKS próbował nawiązać walkę, celnymi rzutami popisywali się Grzegorz Dorsz, Wojciech Hajnos i Krzysztof Komarzewski. Pierwsza połowa zakończyła się siedmiobramkowym prowadzeniem piłkarzy ze stolicy.

Druga część rozpoczęła się od trzech bramek rzuconych przez Dorsza i Hajnosa. Wydawało się, że goście rozpoczęli odrabianie strat, ale zawodnicy AZS UW ponownie przejęli inicjatywę i po skutecznych trafieniach w 44 minucie ponownie prowadzili różnicą siedmiu bramek. SPR GKS próbował jeszcze walczyć. Gospodarze grali dość ostro w obronie, łącznie w meczu otrzymali 18 minut kar. Żukowianie nie potrafili jednak wykorzystać przewagi ilości zawodników w polu gry. W samej końcówce dzięki dwóm bramkom Szymona Adamczyka udało się jedynie zmniejszyć rozmiary porażki.

Następny mecz SPR GKS Żukowo rozegra w niedzielę 8 października we własnej hali. Rywalem będzie MKS Nielba Wągrowiec. Początek spotkania o godzinie 17.00.

AZS UW Warszawa – SPR GKS Żukowo 29:24 (17:10)

AZS UW Warszawa: Ner, Szałkucki – Leszczyński 1, Przybysz 2, Radwański 1, Makowski 3, Bulej, Pietrzak, Szpejna 5, Zaprutko, Niemiec 2, Wolski 3, Ciołak, Kwiatkowski 8, Sikora 3, Grzywiński 1.
Karne: 2/2.
Kary: 18 min. (Wolski – 6 min., Bulej, Kwiatkowski – po 4 min., Radwański, Niemiec – po 2 min.).

SPR GKS: Żurawski, Braciszewski – Wiczkowski 2, Dorsz 5, Adamczyk Sz. 2, Radecki 1, Kruszewski 2, Gądek 6, Hajnos 3, Malczewski, Komarzewski 3, Didyk, Reseman, Wenderski, Korbus, Woźniak.