Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Szymon Sajnok i Dariusz Malecki z Nagrodą Starosty dla wyróżniających się sportowców i trenerów

Opublikowany: 2017-10-03 12:02 Autor: Magda Dzienisz

Szymon Sajnok z Kartuz - kolarz szosowy i torowy, wychowanek GKS Cartusii, obecnie jeżdżący dla Attaque Team Gusto, otrzymał Nagrodę Starosty dla wyróżniającego się sportowca. Wynosi ona 3,5 tys. zł. Nagrodą w kwocie 2 tys. zł wyróżniono także pierwszego trenera kolarza, Dariusza Maleckiego.

REKLAMA

Szymon Sajnok i trener Dariusz Malecki zostali wyróżnieni jednorazową Nagrodą Starosty. Stanowi ona wyraz uznania władz samorządowych dla zawodników i szkoleniowców, którzy mają spory wkład we współtworzeniu i podnoszeniu kultury fizycznej w powiecie. Sportowcy otrzymują 3,5 tys. zł, trenerzy 2 tys. zł.

Kolarz Szymon Sajnok odebrał nagrodę. fot. Magda Dzienisz

Otrzymują ją ci sportowcy, którzy zamieszkują na terenie powiatu kartuskiego i zajęli wysokie miejsca w zawodach rangi Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata oraz Igrzyskach Olimpijskich. Muszą być zrzeszeni w klubach sportowych lub być członkami stowarzyszeń działających w zakresie kultury fizycznej. Podobne zasady obowiązują też trenerów – muszą prowadzić szkolenie w klubach w powiecie, a ich zawodnicy zdobywać wysokie miejsca i najważniejsze medale.

Szymon Sajnok, kolarz, obecnie jeżdżący dla Attaque Team Gusto, jako junior uczestniczył w Mistrzostwach Świata w Kolarstwie Szosowym 2014 w kategorii Męskiej próby czasowej, uczestniczył też w Mistrzostwach Świata w Kolarstwie Szosowym 2015, także w kategorii Męskiej próby czasowej. Na torze uczestniczył w Męskim wyścigu eliminacyjnym oraz w Męskim drużynowym pościgu na Mistrzostwach Europy w Kolarstwie Torowym 2016.

fot. Magda Dzienisz

Jest Mistrzem Polski juniorów z 2015 r. w kolarstwie szosowym w jeździe indywidualnej na czas, w 2016 r. zdobył pierwsze miejsce w omnium podczas Pucharu Świata w Kolarstwie Torowym w Apeldoorn w Holandii, w tym roku zwyciężył w omnium w finałowych zawodach Pucharu Świata na torze kolarskim w Los Angeles.

- To nasza perełka i ogromna radość. Szymon sławi nasz powiat na całym świecie – mówiła o sportowcu starosta Janina Kwiecień. – Z ogromną przyjemnością wręczam panu tę nagrodę za osiągnięcia sportowe. Wiemy, że na pewno nie przyszły one łatwo. Te sukcesy są odzwierciedleniem pana ciężkiej pracy, życzę dalszych sukcesów.

Dariusz Malecki, trener w sekcji Orlików w klubie GKS Cartusia, nie mógł być obecny na wręczeniu nagrody. Przypomnijmy – Malecki był trenerem Pawła Poljańskiego, który niedawno wraz z Szymonem Sajnokiem stratował w Mistrzostwach Świata w Kolarstwie Szosowym w norweskim Bergen. Przyczynił się też do sukcesów Damiana Sławka, Artura Sowińskiego i Macieja Pojawy.

REKLAMA

 Reklama Bat Ekogroszek

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.