Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Kolarstwo. Szymon Sajnok z drużynowym rekordem Polski. Dziś powalczy o medal ME

Opublikowany: 2017-10-20 14:05 Autor: Magda Dzienisz

W Berlinie trwają Mistrzostwa Europy Elity w kolarstwie torowym. W skład reprezentacji Polski wszedł kartuzianin Szymon Sajnok. Wczoraj wraz z Alanem Banaszkiem, Szymonem Krawczykiem, Bartoszem Rudykiem pobił rekord Polski w wyścigu drużynowym na 4 km na dochodzenie. Dziś przebrnął eliminacje Omnium i tym samym powalczy o medal w tej konkurencji.

REKLAMA

Kartuzianin Szymon Sajnok, wychowanek Cartusii Kartuzy, na co dzień jeżdżący dla Attaque Team Gusto, startuje w Mistrzostwach Europy Elity w kolarstwie torowym, które odbywają się w Berlinie. Wczoraj startował w wyścigu drużynowym na 4 km na dochodzenie wraz z Alanem Banaszkiem, Szymonem Krawczykiem, Bartoszem Rudykiem

fot. źrodło: http://www.uec.ch

Polscy kolarze torowi po raz pierwszy w tej konkurencji pokonali barierę czterech minut. W pierwszej rundzie mistrzostw Europy w Berlinie osiągnęli wynik 3.58,523, poprawiając rekord kraju o ponad trzy sekundy. Zakończyli rywalizację na szóstym miejscu.

Jak informuje Polski Związek Kolarski, dziś Szymon Sajnok bez kłopotu przebrnął eliminacje Omnium mężczyzn, czyli w kolarskim wieloboju. Nasz reprezentant jeszcze dzisiaj powalczy o medal Mistrzostw Europy w swojej koronnej konkurencji. Relacje na żywo i powtórki z wyścigów będzie można oglądać w Eurosport 1 i 2.

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.