Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Tenis stołowy. Dawid Michna drugi w I Grand Prix Polski

Opublikowany: 2017-10-02 21:38 Autor: nadesłane

Znakomicie rozpoczął sezon w turnieju indywidualnym tenisista stołowy UKS Lis Sierakowice Dawid Michna zajmując w I Grand Prix Polski młodzików 2 miejsce. Zawody odbyły się w Krakowie i zgromadziły na starcie na starcie 64 zawodników z całej Polski wyłonionych w drodze eliminacji wojewódzkich i rankingu ogólnopolskiego.

REKLAMA

W drodze do największego sukcesu w swojej karierze Dawid odniósł 7 zwycięstw i poniósł tylko jedną porażkę w pojedynku finałowym z Mateuszem Zalewskim z ZKŻ Drzonków 3:1. W zawodach tych sierakowiczanin pokonał m.in. Szymona Wiśniewskiego 3:1. Zawodnik z Grodziska Mazowieckiego to aktualny Drużynowy Mistrz Polski w kategorii młodzik.

fot.nadesłane

Inną ważną wygraną i w zasadzie najważniejszą – był to mecz ćwierćfinałowy – było pokonanie aktualnego Mistrza Polski żaków Alana Kulczyckiego 3:2. W pojedynku tym Dawid w przy stanie 2:2 w piątym secie przegrywał 8:2, by ostatecznie wygrać tę partię do 9. Z wyżej wymienionymi rywalami sierakowicki pingpongista wygrał po raz pierwszy, a to był już ich 4. pojedynek.

Bez wątpienia to największe osiągnięcie młodego tenisisty, które być może otworzy przed nim jeszcze większe możliwości rozwoju, jakim byłoby powołanie do kadry Polski i Centralnego Ośrodka w Gdańsku.

fot.nadesłane

fot.nadesłane

(PM)

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.