Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Kolarstwo. Szymon Sajnok zdobył srebro w omnium podczas Pucharu Świata

Opublikowany: 2017-11-06 11:10 Autor: Magda Dzienisz

Kartuzianin Szymon Sajnok rewelacyjnie spisał się podczas torowego wieloboju, czyli omnium, w zawodach Pucharu Świata rozgrywanych w weekend w Pruszkowie. Świetnie pojechał w trzech ostatnich wyścigach, a zdobyte punkty dały mu srebrny medal. Był to jeden z czterech krążków wywalczonych przez Polaków podczas zawodów PŚ.

REKLAMA

Od piątku w Pruszkowie trwały zawody Pucharu Świata w kolarstwie torowym. W skład reprezentacji Polski wszedł Szymon Sajnok, wychowanek Cartusii Kartuzy. Szymon doskonale spisał się podczas swojej sztandarowej konkurencji – omnium, czyli wieloboju torowym. Na trybunach nie zabrakło kibiców 20-letniego kartuzianina. Na jednym ze zdjęć z zawodów można zobaczyć transparent z hasłem: „Szymon Sajnok, Kartuzy, jesteś naszym mistrzem”.

W ramach omnium kolarze rywalizowali w scratchu, wyścigu tempowym, australijskim i punktowym. Szymon rozpoczął spokojnie, zajmując 9. miejsce w scratchu. Kolejną odsłoną rywalizacji był wyścig tempo, w którym Szymon z – wydawałoby się – dużą lekkością nadrobił okrążenie nad rywalami i zgarnął dzięki temu dodatkowe punkty, który zapewniły mu zwycięstwo w wyścigu.

Następnym w kolejności wyzwaniem był wyścig eliminacyjny, w którym na co drugim okrążeniu odpada zawodnik, który jako ostatni przekroczy linię mety. Szymon umiejętnie przeskakiwał do przodu, kiedy było trzeba, kończąc wyścig na 2. miejscu. Finałem omnium był z kolei wyścig punktowy. Emocje ogromne, walka zacięta o każdy punkt. Ostatecznie Sajnok uzbierał ich dość, by cały wielobój zakończyć na drugim miejscu, dokładając kolejny srebrny medal do dorobku polskiej kadry.

fot. screen z: http://sport.tvp.pl/34701334/ps-w-pruszkowie-mlodzi-polacy-pokazali-potencjal

Wywiad z dziennikarzem TVP Szymon zaczął od… zaśpiewania kaszubskiej piosenki. Mówił także, że medal zdobył dla rodziny i znajomych, którzy przyjechali do Pruszkowa z Kaszub i dzielnie dopingowali kolarza. Opowiadał, że wyścig był dla niego bardzo trudny, gdyż łapały go skurcze.

Wywiad z Szymonem można zobaczyć tutaj.

Wyścigi z udziałem Szymona można obejrzeć na stronie sport.tvp.pl.

(info: PZKOL, oprac. M.Dz.)

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [3]

  • 1 4 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ???

    Co to jest omnium to chyba wie tylko Sajnok

  • 3 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Patrycja

    GRATULACJE DLA SZYMONA. KIBICOWALIŚMY CAŁĄ NIEDZIELE I WARTO BYŁO.BRAWO SZYMEK!!!!

  • 1 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Donio

    Brawo Szymon. Gratulacje od MTB Start.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.