Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Trwają zapisy na Santa Run Kartuzy. Na listach startowych już ponad 700 zawodników

Opublikowany: 2017-11-07 11:13 Autor: nadesłane

Mikołajkowy Festiwal Zdrowia w Kartuzach to największe sportowe święto na Pomorzu, które z roku na rok zyskuje coraz większą popularność i sympatię uczestników. Tegoroczną edycję zaplanowano na 17 grudnia. Główny punktem będzie bieg uliczny ulicami stolicy Kaszub – Santa Run Kartuzy.

REKLAMA

Zapisy ledwie się rozpoczęły, a na listach startowych jest już ponad 700 zawodników! Bardzo możliwe, by limit tysiąca zawodników został wyczerpany. Tyle pakietów przygotowali organizatorzy czyli Akademia Biegowa Kartuzy, Gmina Kartuzy, Rowerowe Kaszuby, Powiat Kartuski i Bemol.

Tak było w ubiegłym roku. fot.archiwum/M.Dzienisz

W ubiegłym roku, mimo kapryśnej pogody, wydarzenie w okresie świątecznym przyciągnęło blisko 1,2 tys. uczestników i kibiców. W samym Biegu Mikołajkowym wystartowało 534 uczestników z różnych zakątków Polski, ponad 300 dzieci w biegach towarzyszących i tyle samo maszerujących w prozdrowotnym happeningu oraz 100 rowerzystów w Paradzie Mikołaje na Rowerach.

- W tym roku nie zwalniamy tempa, wręcz przeciwnie, pragniemy wprowadzić imprezę na jeszcze wyższy pozom organizacyjny – podkreśla Karol Nowakowski, pomysłodawca i koordynator imprezy. – Dążymy do tego, by po raz pierwszy w historii na Kaszubach wystartowało 1 tysiąc biegaczy w Santa Run Kartuzy. Ulice zaleje fala kolorowych biegaczy w świątecznych i nie tylko strojach. Po raz kolejny bieg odbędzie się malowniczą i ciekawą trasą, głównymi ulicami, choć mamy na względzie aktualną niesprzyjającą pracom budowlanym aurę, która może pokrzyżować szyki firmom w remontach rynku i gaju Świętopełka. Są to niestety te fragmenty trasy, którymi wiedzie bieg. Dlatego wstrzymujemy się jeszcze z oficjalną publikacją trasy. Ponadto planujemy wiele niespodzianek i atrakcji dla wszystkich.

Medale, atrakcyjne nagrody i zabawa!

Głównym Partnerem i współorganizatorem jest gmina Kartuzy. Patronat Honorowy objął Burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński oraz Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego. To właśnie dzięki współpracy z kartuskim magistratem wszyscy uczestnicy biegu głównego otrzymają na mecie wyjątkowy, unikatowy stalowy medal, który zdecydowanie się wyróżnia na tle innych. Dla wszystkich małych sportowców w tym roku także przygotowano niespodziankę – wyjątkowy medal zawiśnie także na szyi najmłodszych sportowców.

W biegach „Goń Mikołaja” przygotowano 300 miejsc. Na mecie dla każdego czekać będą także upominki. Biegi są bezpłatne. W biegu głównym prowadzona będzie klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn. Ale z uwagi, że charakter imprezy jest nieco inny niż większość biegów ulicznych, organizatorzy stawiają przede wszystkim na dobrą zabawę i spontaniczność uczestników. Nagrodzeni zostaną wszyscy, którzy całą trasę przemierzą przebrani. Na mecie otrzymają specjalne nagrody. Ci, z największą fantazją i najpiękniejszymi strojami mogą również liczyć na ciekawe nagrody w konkursie za przebranie. W trakcie imprezy będzie można skorzystać ze stanowiska Pijalni Oranżady i zrobić darmowe zdjęcie w gronie swoich bliskich w fotobudce.

Mikołaje na Rowerach

Mikołajowy Festiwal Zdrowia to nie tylko propozycje dla biegaczy. Po raz kolejny odbędzie się parada „Mikołaje na Rowerach” czyli przejazd rowerzystów z grupą Rowerowe Kaszuby w strojach mikołajów. Trasa liczyć będzie ok. 10 kilometrów
i śmiało mogą w niej wziąć mali i duzi. Grupa sympatyków jazdy rowerem dołączy do uczestników w samo południe i dalej kontynuować będą zabawę na biegowo.

Biuro zawodów i dekoracje w sali widowiskowej

Partnerem imprezy jest Kartuskie Centrum Kultury. W budynku KCK mieścić się będzie biuro zawodów, depozyt i stanowiska partnerów imprezy. Tam też o godzinie 15:15 w sali widowiskowej odbędzie się podsumowanie imprezy, część dekoracyjna i losowania wielu atrakcyjnych nagród, których łączna pula wynosi na tą chwilę aż kilka tysięcy złotych! Warto więc pojawić się w Kartuzach 17 grudnia, ale wcześniej obowiązkowo zgłosić swój udział poprzez specjalne panele rejestracyjne, które są już aktywne.

Wszystkie informacje dostępne są na stronie internetowej www.santarunkartuzy.pl.

Link do zgłoszeń elektronicznych:
Biegi dzieci ‘Goń Mikołaja’
Bieg Santa Run Kartuzy
Parada Mikołaje na Rowerach

(mat.pras., oprac.W.D.)

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [1]

  • 4 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mietek

    Bardzo dobra inicjatywa! Dobrze że są jeszcze Ludzie którzy chcą coś robić dla społeczeństwa! Wielkie Brawa!!!

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.