Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Zawodnicy z Kartuz na Mistrzostwach Świata w kickboxingu seniorów

Opublikowany: 2017-11-13 08:59 Autor: nadesłane

W stolicy Węgier, Budapeszcie odbyły się Mistrzostwa Świata w kickboxingu seniorów. Zjechała tam rekordowa liczba 1388 zawodników z 60 państw, a wśród nich zawodnicy z Kartuz.

REKLAMA

Tak nadzwyczajna liczba uczestników spowodowana jest ogromnym sukcesem K1 podczas World Games (igrzyska sportów nieolimpijskich) oraz uczestnictwem obserwatorów igrzysk olimpijskich. Jak wiadomo miesiąc temu polski kickboxing wstąpił do PKOL (Polski Komitet Olimpijski) i istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że w najbliższych latach ujrzymy kickboxing na Olimpiadzie.

fot.PCNP Rebelia

Polski Związek kickboxingu wystawił 60 osobową grupę zawodników. W klasyfikacji generalnej Polska zajmuje mocne 4. miejsce notując spadek z 3 miejsca sprzed dwóch lat z Serbii. Na pierwszym miejscu niezmiennie Rosjanie z 27 złotymi medalami, następnie gospodarze – Węgrzy z 19 złotymi. Na trzecim miejscu plasuje się drużyna Włoch, która wyprzedza Polaków o jeden złoty medal. Za nami kolejno znalazły się państwa Serbia, Irlandia, Niemcy, Wielka Brytania, Chorwacja i zamykająca pierwszą dziesiątkę Ukraina. Wśród uczestników mogliśmy zobaczyć m.in.: Jamajkę, RPA, Chile, Brazylię, Argentynę, Meksyk czy Gwatemalę.

W kadrze narodowej świetnie spisali się dwaj „rebelianci”: Kamil Mateja i Mikołaj Krause oraz Patryk Zaborowski, sprawujący obowiązki drugiego trenera Kadry Narodowej Kick-light wraz z Tomaszem Biernackim. W wadze Kamila Mateja zgłosiło się 22 zawodników. Matejko stoczył trzy walki. W pierwszej krzyżując rękawice z reprezentantem Szwajcarii. W drugiej walce stoczył bardzo zacięty i wyrównany bój z Izraelczykiem, by wygrać w efekcie końcowym 3:0. W trzeciej walce zawodnik z Kaszub stanął naprzeciw aktualnego Wicemistrza Świata z Ukrainy. Jego doświadczenie, ilość walk, obycie na ringach światowych sprawiły ze Kamil Mateja przegrał 0:3 i zajął pozycje 5-8.

fot.PCNP Rebelia

Drugi z Rebelii na matę wyszedł Mikołaj Krause, w którego wadze przybyło 17 zawodników. W pierwszej turze dość szczęśliwie otrzymał wolny los. W następnej spotkał się z Meksykaninem. Mikołaj zwyciężył przez przewagę techniczną walcząc bardzo rozsądnie i technicznie. Następna walka to spotkanie z aktualnym Mistrzem Świata Chorwatem. Przez dwie rundy nieznacznie prowadził Chorwat w małych punktach to jednym, to dwoma uderzeniami. W trzeciej rundzie Mikołaj zaczął odrabiać punkty, ale Chorwat nie dał za wygraną, dowiózł zwycięstwo i w efekcie końcowym został Mistrzem Świata.

Zawodnicy z Kartuz oraz reprezentacja Kadry Narodowej Kick-light pokazała pełną determinację, charyzmę i siłę w dążeniu do celu jakim jest strefa medalowa, osiągając tym samym tytuł Drużynowego Wicemistrza Świata Kick-light.

fot.PCNP Rebelia

Już 25 listopasda w hali przy ul. Piłsudskiego w Kartuzach zobaczymy na żywo Galę Sportów Walki, w której wystąpi Kamil i Mikołaj. Bilety do nabycia w sklepie Sela Bike przy ul. Kościuszki 13 w Kartuzach. Kartuskie święto sportów walki w tym roku uświetni swoja osobą Łukasz „Juras” Jurkowski, znany komentator i zawodnik KSW.

fot.PCNP Rebelia

Zawodnicy i trenerzy składają szczególne podziękowania dla Arkadiusza Mejera i Mirosława Gosza, menadżerów, sponsorów personalnych Kamila i Mikołaja, którzy sfinansowali okres przygotowawczy zawodników.

(Rebelia, oprac.W.D.)

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.