Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Piłka ręczna. Zwycięska seria SPR GKS Żukowo

Opublikowany: 2017-11-06 10:04 Autor: nadesłane

Po dwóch zwycięskich meczach w eliminacjach Pucharu Polski oraz wygranym meczu w lidze z Pomezanią Malbork, szczypiorniści SPR GKS Żukowo rozegrali kolejny mecz. Rywalem był doświadczony zespół Grunwald Poznań, który po ostatniej kolejce ligowej zajmował 3 miejsce.

REKLAMA

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście. Dwukrotnie celnie trafiali do bramki SPR GKS. W trzeciej minucie skutecznym rzutem popisał się Filip Wiczkowski, który po raz kolejny był najskuteczniejszym zawodnikiem Żukowa. W całym meczu zanotował 8 bramek. Od początku z bardzo dobrej strony pokazali się obydwaj bramkarze. Przez większość meczu, z bardzo wysoką skutecznością, bronił Bartłomiej Żurawski, a świetne zmiany dawał Krzysztof Muńko (w pierwszej połowie obronił dwa bardzo ważne rzuty karne).

fot.GKS Żukowo

Cała pierwsza część meczu to walka o każdą bramkę. Każdy z zespołów wychodził na prowadzenie, a za chwilę już je tracił. Dla SPR GKS celnie trafiali Szymon Adamczyk, Krzysztof Gądek, Kamil Adamczyk. Po 30 minutach gry na tablicy wyników pojawił się wynik 15:41 dla Żukowa, co zapowiadało dalsze emocje w drugiej części meczu.

Znowu lepiej rozpoczęli goście. Szybko zdobyli 3 bramki. Trener gospodarzy – Jakub Bonisławski – skorzystał z przerwy technicznej i dzięki jego uwagom, zawodnicy SPR GKS wzięli się za odrabianie strat. Sygnał dał Damian Didyk. Jego celny rzut był pierwszym z kolejnych czterech, które wyprowadziły gospodarzy na prowadzenie. Goście próbowali odpowiadać, jednak jak się okazało, to żukowianie byli tego wieczoru zespołem bardziej zdeterminowanym.

fot.GKS Żukowo

Dobra gra w obronie, świetne interwencje bramkarza, celne rzuty, zdecydowały o zwycięstwie SPR GKS. W samej końcówce gościom udało się zredukować straty do jednej bramki, ale przewaga, jaką osiągnęli gospodarze była zbyt duża. Końcowy sukces nie byłby możliwy, gdyby nie olbrzymie wsparcie dość sporej grupy kibiców, którzy spontanicznie reagowali na wydarzenia na parkiecie. Po spotkaniu zawodnicy podziękowali swoim fanom za doping. Dzięki takim meczom, takiej dramaturgii, takiemu zaangażowaniu, można liczyć, że w kolejnym meczu, na trybunach pojawi się większa grupa sympatyków.

(GKS Żukowo)

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.