Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Halowa Liga Gimnazjalna. Piłkarze z Sierakowic najlepsi w powiecie

Opublikowany: 2017-12-18 22:37 Autor: nadesłane

16 drużyn klas gimnazjalnych reprezentujących 13 szkół z siedmiu gmin powiatu rywalizowało w ramach V edycji Powiatowej Ligi Gimnazjalnej w piłce halowej. Organizatorem rozgrywek było stowarzyszenie "Rozwiń Skrzydła" działające przy Szkole Podstawowej w Somoninie.

REKLAMA

Pierwszą fazą były eliminacje, które rozgrywano w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Awans po rozegraniu dwóch turniejów uzyskały po cztery najlepsze zespoły z obu grup. Grupa A rozegrała swoje turnieje na halach w Kiełpinie oraz Żukowie, zaś grupa B rywalizowała w Przodkowie i Kartuzach. Grupę A zdominował zespół z Żukowa ponosząc zaledwie jedną porażkę, obok których awans do turnieju finałowego uzyskały drużyny z Somonina, Sulęczyna i Przyjaźni.

Grupę B wygrało bez porażki i straconej bramki Gimnazjum ze Stężycy wyprzedzając Przodkowo, Sierakowice oraz Gimnazjum nr 1 w Kartuzach. Dodatkowe miejsce, dzięki postawie fair play, uzyskała szkoła w Kamienicy Szlacheckiej. Na fazie eliminacyjnej ligę zakończyły drużyny z Gimnazjum Kiełpino, Somonino II, nr Goręczyno i Żukowo II (grupa A) oraz Staniszewo, Szopa i Sierakowice II (grupa B).

fot.nadesłane

Ostatnim akcentem był turniej finałowy, który odbył się na hali w Somoninie. Niestety w ostatniej chwili wycofała się drużyna szkoły z Przyjaźni. Rywalizacja ośmiu najlepszych drużyn powiatu była bardzo wyrównana i przyniosła sporo emocji. W grupie C trwała walka o pierwsze miejsce pomiędzy trzema klasami gimnazjalnymi, które zdobyły po 6 punktów i o miejscach decydowały mecze bezpośrednie.

Ostatecznie awans do półfinałów uzyskały szkoły w Sierakowicach i Przodkowie, zaś trzeciemu Gimnazjum z Kamienicy Szlacheckiej i czwartemu Gimnazjum z Żukowa (0 pkt) pozostała walka o miejsca 5-8. W grupie B rywalizację wygrało Gimnazjum w Stężycy (6 pkt) obok którego awans do 1/2 finału uzyskało Gimnazjum w Somoninie (4 pkt). Trzecie Gimnazjum w Kartuzach (4 pkt) oraz czwarte Gimnazjum w Sulęczynie (3 pkt) zagrały o piąte miejsce.

fot.nadesłane

Ostatnim etapem rywalizacji była faza pucharowa. Rozpoczęła się od rywalizacji o miejsca 5-8. Wpierw Gimnazjum Kamienica Szlachecka pokonało Gimnazjum Sulęczyno 1:0, zaś Gimnazjum Kartuzy okazało się lepsze od Gimnazjum Żukowo wygrywając w rzutach karnych 3:2 (w meczu 1:1). Mecze półfinałowe były bardzo zacięte, padło mało bramek i trzymały w napięciu do ostatnich sekund.

W pierwszym meczu Sierakowice pokonały gospodarzy z Somonina 1:0 po bramce strzelonej w ostatniej minucie spotkania, zaś w drugim nie padły żadne bramki i potrzebne były rzuty karne, w których Przodkowo niespodziewanie pokonało Stężycę 2:0. Na zakończenie rywalizacji pozostały mecze o poszczególne miejsca. Miejsce siódme po zwycięstwie 3:0 nad Gimnazjum Sulęczyno zajęło Gimnazjum Żukowo.

fot.nadesłane

W meczu o miejsce piąte nie padły żadne bramki i dopiero w rzutach karnych Gimnazjum nr 1 w Kartuzach pokonało swoich rywali z Kamienicy Szlacheckiej 3:1. Mecz o miejsce trzecie był jednostronnym widowiskiem i Gimnazjum Stężyca pokonało 6:0 Gimnazjum Somonino. W finale dość niespodziewanie nie zagrały dwie najlepsze drużyny z eliminacji tylko dwie najrówniej grające drużyny w turnieju finałowym. Mecz pomiędzy Sierakowicami i Przodkowem zakończył się bezbramkowym remisem i mistrza ligi wyłoniły dopiero rzuty karne, w których Sierakowice pokonały swoich rywali 3:1.

Po zakończeniu turnieju dyrektor Szkoły Podstawowej w Somoninie i zarazem prezes stowarzyszenia „Rozwiń Skrzydła” Mirosław Wyszecki wręczył wszystkim drużynom puchary i dyplomy oraz zawodnikom trzech pierwszych drużyn medale. Wręczono również pamiątkowe statuetki wyróżnionym zawodnikom turnieju finałowego.

fot.nadesłane

Królem strzelców został Jakub Kafarski z Gimnazjum Stężyca, najlepszym bramkarzem wybrano Jakuba Macha z Gimnazjum Stężyca, zaś najlepszym zawodnikiem Jakuba Kafarskiego ze Stężycy.

(M.Lamk)

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.