Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Kartuzy. Już za dwa tygodnie rusza największy bieg mikołajkowy

Opublikowany: 2017-12-02 14:55 Autor: nadesłane

Największy bieg mikołajkowy w województwie, czyli Santa Run Kartuzy, odbędzie się już 17 grudnia. Impreza zapowiada się wyśmienicie, z mnóstwem nagród i dobrej zabawy. Na decyzję o starcie pozostało jedynie kilka dni - na listach jest już zgłoszonych prawie 1000 biegaczy z całego kraju, którzy tego dnia przebiorą się w stroje mikołajkowe i nie tylko.

REKLAMA

Mimo że bieg ma charakter happeningu, wszystkim zawodnikom zostanie zmierzony pomiar czasu drogą elektroniczną, a najszybsi mogą liczyć na nagrody. Wszyscy natomiast wezmą udział w losowaniu wielu nagród, których pula wynosi ok. 4 tys. złotych. Impreza odbędzie się w ramach mikołajkowego Festiwalu Zdrowia, w skład które wchodzą także biegi dla dzieci oraz Parada „Mikołaje na Rowerach”.

Na listach startowych widnieje oficjalnie już 810 biegaczy z całego kraju, a zgłoszonych jest 940. To oznacza, że prawdopodobnie w biegu głównym zafiniszuje 300 zawodników więcej niż przed rokiem, podczas pierwszej edycji!

fot. archiwum/M. Dzienisz

Punktualnie o godzinie 14:30 ruszy fala kolorowych biegaczy. W tym roku organizatorzy mobilizują startujących, by celebrować bieg w stroju świątecznym lub jakimkolwiek, a to oznacza, że w Stolicy Kartuz zrobi się bajkowo i barwnie w całym mieście. Wszyscy, którzy zdecydują się pokonać 7 kilometrową trasę biegiem, na mecie otrzymają specjalne nagrody: wygodne czapki sportowe wykonane z elastycznego materiału.

- Dla przebierańców przygotowany został także konkurs – wyłonimy 10 najładniejszych przebierańców i wręczymy zawodnikom nagrody, m.in. statuetki za miejsca 1-3 oraz nagrody rzeczowe i vouchery. Warto więc szykować nietuzinkowe przebranie – zachęcają organizatorzy.

fot. archiwum/M. Dzienisz

Listy na biegi dziecięce w „Pogoni za Mikołajem” są już zamknięte. Wystartuje w nich 360 małych sportowców w wieku od 2 do 12 lat, którzy nie boją się pogody i spędzają z rodzicami czy trenerami czas aktywnie. Na mecie 6 biegów każdy uczestnik otrzyma upominki oraz stalowy medal. Niestety nie będzie możliwości zgłoszenia dzieci w dniu biegu.

Natomiast w biegu głównym Santa Run Kartuzy pozostało jedynie 190 pakietów startowych. Zgłoszenia będą aktywne do 10 grudnia lub do wyczerpania miejsc. Na listach startowych znajdziemy wielu utytułowanych zawodników pochodzących z Kaszub: Dominikę Nowakowską, Marka Kowalskiego czy Łukasza Kujawskiego. Zapisy TUTAJ. Równolegle trwają zgłoszenia na Paradę rowerową „Mikołaje na Rowerach”. Sympatycy dwóch kółek zwartą kolumną pokonają 10 kilometrową trasę głównymi i bocznymi ulicami Kartuz. Obowiązuje przebranie świąteczne.

fot. archiwum/M. Dzienisz

Już po biegu dla wszystkich uczestników czekać będzie pyszna klasyczna wojskowa grochówka ufundowana przez firmę KASTEL TRANASPORT z Somonina. Ale to nie wszystko. Ponadto zawodnicy będą mogli posilić się po starcie barszczykiem i pasztecikiem, na który zaprasza LARY BAR z Kartuz, główny Partner gastronomiczny, który zaprasza kibiców także na swoje stanowisko gastronomiczne. Biegacze otrzymają również orzeźwiający i energetyczny bananowy shake przygotowany przez Catering Fifi. Zarówno przed biegiem, jak i po, wszyscy będą mogli skorzystać z bezpłatnej kawiarenki – wypić kawę lub herbatę.

Od godziny 12:00 do 16:00 będzie możliwość wykonania bezpłatnych zdjęć w fotobudce. Ponadto bardzo atrakcyjnie zapowiadając się nagrody losowane w biegach dziecięcych i biegu głównym. Jedną z nich jest voucher dla dwojga w Dolinie Charlotty Resort and Spa. W całym katalogu nagród jest także AGD – mikrofalówka Beko oraz drukarka HP i sprzęt sportowy, są vouchery na pizze do Bemol Pizzeria, czy coś zupełnie odmiennego: vouchery na kwotę 500 zł i 300 zł na wykonanie tatuażu w studiu Inaczej w Kartuzach.

Miasteczko biegowe zlokalizowane jest w Parku Solidarności, a główną bazą jest Partner imprezy – Kartuskie Centrum Kultury przy ul. Klasztornej 1. Biuro zawodów czynne już od godziny 10:00.

(mat.pras.)

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [5]

 • 1 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ccc

  To ścieżka w gaju już otwarta? Przecież ze względu na asfaltowanie tam wszystko pozamykane było.

 • 1 1 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...

  znowu jakiś niepotrzebny wymysł? ludziom to się nudzi...

 • 1 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zxc

  Asfaltowanie gaju będzie już gotowe na bieg? Widzę, że trasa przez gaj poprowadzona.

 • 0 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Francek

  ""Listy dla dzieci są już zamknięte,ale niestety w dniu biegu nie będzie już można zapisać"-Co za sprzeczność panie redaktorze.Listy są już zamknięte dla dzieci od kilku tygodni i od tego czasu już nie można zapisać dzieci a co dopiero w dniu zawodów.Dodam jedynie że jedynie kilku dzieci jest z Kartuz a reszta z poza powiatu.

 • 1 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zibi

  Bo Kartuzy czekają na ostatnią chwilę i wtedy są pretensje. Było bardzo dużo informacji więc to chciał zapisać dziecko ten zdążył, a Park Solidarności z tego co wiem więcej nie pomieści dzieci. Super impreza będzie!

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.