Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Piłka ręczna. Sokół Kościerzyna lepszy od GKS Żukowo w Derbach Kaszub

Opublikowany: 2017-12-11 15:10 Autor: nadesłane

Niestety nieudanie dla SPR GKS Żukowo zakończył się ostatni w 2017 roku mecz ligowy. W sobotę 9 grudnia odbyły się Derby Kaszub. Rywalem była drużyna Sokoła Kościerzyna. Mecz był bardzo wyrównany, walka trwała prawie do samego końca. Lepsza jednak okazała się ekipa z Kościerzyny wygrywając 27:22.

W czasie pierwszej połowy, żaden z zespołów nie potrafił zdobyć większej przewagi, co kilka minut na tablicy wyników pojawiał się remis. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza część meczu (13:13). W drużynie z Żukowa celnie trafiali – Szymon Adamczyk (po raz kolejny jeden z najskuteczniejszych zawodników), Damian Kaniowski i Karol Radecki.

Drugą połowę świetnie rozpoczęli żukowianie. Bramki zdobyli Damian Woźniak oraz Wojciech Hajnos. Jednak znowu zaczęli trafiać gospodarze z Kościerzyny. Powtórzyła się sytuacja z pierwszej części gry. Obydwa zespoły zdobywały kolejne dwie – trzy bramki, zmieniając rywala na prowadzeniu. Niestety o końcowym wyniku zadecydowało ostatnie pięć minut. Gościom nie udało się zdobyć żadnej bramki, a gospodarze wykorzystywali kolejne szanse. Celnie trafili cztery razy, ustalając końcowy wynik na 27 : 22.

Zdj. ilustracyjne. fot archiwum/źródło: Facebook/ SPR GKS Żukowo

- Mecz ten był ostatnim w 2017 roku dla SPR GKS Żukowo. Pozostał pewien niedosyt. Nie udało się wygrać kilku ważnych spotkań, które pozwoliłoby na spokojne oczekiwanie na mecze w 2018 roku. Jesteśmy przekonani, że jak to określił jeden z zawodników „Wiosna będzie nasza” – podkreślają władze GKS-u.

Pierwszy mecz w 2018 roku rozegramy 20 stycznia w Gdańsku. Przeciwnikiem będzie zespół SMS ZPRP. Szczegółowe informacje o zbliżających się meczach oraz galerię zdjęć z meczu można zobaczyć na profilu drużyny na portalu Facebook – SPR GKS Żukowo.

Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna – SPR GKS Żukowo – 27 : 22 (13 : 13)

Sokół Kościerzyna: Kaczmarek, Sokołowski – Bronk T., Molis, Reichel M. 5, Piechowski, Jasowicz 7, Babieracki, Reichel J. 5, Czaja 3, Konkel 4, Bronk A. 3.
Karne: 1/1.
Kary: 12 min. (Molis – bezpośrednia dyskwalifikacja, Bronk T., Piechowski –po 4 min., Reichel M. – 2 min.).

SPR GKS: Żurawski, Muńko – Radecki 4, Wiczkowski 1, Adamczyk Sz. 8, Kaniowski 3, Kruszewski, Hajnos 2, Didyk 1, Woźniak 3, Reseman.