Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Radunia po raz trzeci zwycięzcą w turnieju Lotos Griffin Cup

Opublikowany: 2017-12-16 14:17 Autor: nadesłane

Tym razem w Miastku rozegrano IV turniej cyklu Lotos Griffin Cup. Tym razem w szranki stanęli zawodnicy z rocznika 2004. W turnieju udział wzięło 12 drużyn: gospodarze turnieju - Start Miastko, U2 Bytów, LZS Bojano, FC Gowidlino, Sparta Gdańsk, Kolejarz Chojnice, Jaguar Gdańsk, Radunia Stężyca, Bałtyk Gdynia, GTS Pruszcz Gdański, Wierzyca Pelplin i Lipniczanka Lipnica podzielonych na trzy grupy.

REKLAMA

W grupie A zwyciężył z kompletem punktów zespół U2 Bytów przed FC Gowidlino. W grupie B najlepszym teamem została Radunia Stężyca, a tuż za nimi uplasowała się Sparta Gdańsk. W grupie C komplet punktów zgromadziła drużyna GTS Pruszcz Gdański, dodatkowo nie tracąc żadnej bramki, a na II miejscu znalazła się drużyna Lipniczanki Lipnica.

Grono ćwierćfinalistów uzupełniły zespoły: LZS Bojano (grupa A) i Jaguar Gdańsk (grupa B). Najbardziej zacięty ćwierćfinał stał się udziałem U2 Bytów i Jaguara Gdańsk, gdzie dopiero szósta seria rzutów karnych wyłoniła zwycięzcę. W regulaminowym czasie było 1:1, a w rzutach karnych lepsza okazała się drużyna z Bytowa wygrywając 3:2.

fot.Radunia Stężyca

Oba półfinały to walka od pierwszej do ostatniej sekundy, gdzie nikt nie odpuszczał. Spotkały się w nich Sparta Gdańsk z GTS Pruszcz Gdański (1:1, rz. Karne 5:4) i U2 Bytów z Radunią Stężyca (0:0, rz. Karne 1:2). W małym finale GTS Pruszcz Gdański pokonał po rzutach karnych 3:2 U2 Bytów (w regulaminowym czasie było 0:0) zajmując III miejsce.

Zwycięzcami Lotos Griffin Cup zostali po raz trzeci (wcześniej w Starogardzie Gdańskim i Kwidzynie) zawodnicy Raduni Stężyca pokonując po dramatycznym meczu finałowym drużynę Sparty Gdańsk 2:1. Najlepszym strzelcem została Julia Formela z Raduna Stężyca z dorobkiem 6 bramek.

Radunia Stężyca w składzie: Jakub Sikorski, Filip Pawłowski, Julia Formela, Wiktor Klasa, Dominik Kaliszewski, Krystian Zarach, Łukasz Richert , Stanisław Wincek.

(I.S.)

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [2]

  • 1 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wicy

    Brawo! W Raduni widać efekty pracy z dziećmi i młodzieżą a seniorzy są liderem IV ligi.
    W tej Stężycy wszystko się udaje; niesamowite.

  • 1 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # klukowa huta

    za taka kase to i golubiu to samo zrobia

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.