Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Setki biegaczy na starcie Santa Run Kartuzy

Opublikowany: 2017-12-17 16:22 Autor: Wojciech Drewka

Biegacze w różnym wieku licznie stawili się na starcie tegorocznego Santa Run Kartuzy. Były biegi dla najmłodszych, dzieci w wieku szkolnym, a także dla bardziej doświadczonych biegaczy. Dziś chodziło nie tyle o wynik, co o dobrą zabawę.

REKLAMA

Santa Run Kartuzy to prawdopodobnie jedna z największych tego rodzaju imprez biegowych w regionie. Dopisała pogoda – było mroźnie, ale chwilami nawet słonecznie. Impreza przyciągnęła całe rodziny – najmłodsi biegali na krótkim dystansie goniąc bałwanka. Zaś najstarsi uczestnicy wystartowali w trasę ulicami Kartuz na dystansie 7 km. W imprezie brali udział zarówno doświadczeni biegacze, jak i amatorzy. Jak podkreślali organizatorzy, w Santa Run chodzi przede wszystkim o promowanie aktywności i dobrą zabawę.

fot.W.Drewka

fot.W.Drewka

fot.UM Kartuzy

fot.UM Kartuzy

fot.W.Drewka

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [26]

 • 10 6 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # biegiem

  Na Roraty!
  Św.Mikołaj

 • 12 18 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kierowca

  Brak odpowiedniej organizacji w przypadku utrudnien w ruchu drogowym w calych Kartuzach. Drogi zamkniete bo ktos sobie biega. Nie mam nic przeciwko biegaczom ale trzeba to tak zorganizowac aby nie utrudniac zycia innym.

 • 16 11 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Biegacz

  Nie mam nic do kierowców, ale informacje o biegu były dużo wcześniej i można było sobie zaplanować wyjazd.

 • 6 9 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # setki biegaczy ?

  ???????
  a co ? , zaasfaltowany gaj jeszcze nieczynny ?

 • 3 1 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wyżej

  tą ścieżynką mogliby biec tylko gęsiego (albo parami), więc impreza trwałaby jakieś 10 godzin. Spróbuj wypić butelkę wody mineralnej po kropelce i patrz na zegarek ...

 • 5 10 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Biegacz

  Co mieliśmy sobie zaplanować ? mam się zwolnić 2h szybciej z pracy bo ktoś sobie biega ? Myślisz że stojąc w korku na WJEŹDZIE do kartuz kierowcy wiedzą co się dzieje ? może był wypadek ? Gdzie jest objazd ? wszyscy mają się cofać do dolnych Łapalic ?

  Nie jestem z kartuz, nie czytam internetowych brukowców, skąd mam wiedzieć o biegu ? Podaj mi jeden powód dla którego kierowcy muszą myśleć za organizatora imprezy.

  Naprawdę w tej mieścicie ze śmierdzącymi jeziorami jest taki problem z organizacją tak prostych rzeczy ? Naprawdę myślenie sprawia taki problem ?

 • 3 3 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # neo poganstwo

  Św. Mikołaj nie był krasnalem!
  Na Roraty! Biegiem marsz!
  Ps. Jak brzmi II przykazanie?

 • 3 3 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do @Biegacz

  tia, walisz przez Łapalice a potem masz rozwalony / unieruchomiony samochód, gmina ma gdzieś swoje obowiązki a firma ubezpieczeniowa ma na wszystko czas.

  najbliższy odjazd przez Ręboszewo, no ale ludzie mogą sobie pobiegać...

 • 4 1 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mieszkaniec

  fajny pomysł, super inicjatywy ale ta organizacja... czar prysł.

  Niby idą święta a ludzie dalej myślą tylko o sobie.

 • 8 1 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mieszkaniec

  To najlepsza promocja Kartuz i Kaszub jaką można mieć. setki uśmiechniętych i zadowolonych osób nie tylko z Pomorza. Gratulacje za dobry kierunek.

 • 4 1 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Rowerzysta

  Bardzo dziękuję organizatorom za tak cudowną imprezę gratulacje ale jest jeden mały minus szkoda dzieciaków które tak wytrwale przyjechały trasę rowerową i nawet lizaka nie dostały. Może na przyszłe lata fajnie było by pomyśleć chociażby o najmłodszych uczestnikach parady.

 • 5 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do @ Biegacz

  Masz rację. Być może masz również pomysł JAK zorganizować i zaanonsować taką imprezę, aby kierowców takich jak ty nie denerwować i nie blokować (??) Organizatorzy przyszłych biegów powinni posłuchać twych sugestii.

 • 6 3 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Piotr

  No i na ile wam te ulice pozamykali? Na 20 minut? Raz w roku? No jak żyć! Największe miasta na świecie mają maratony z kilkugodzinnymi zamknięciami ulic.
  Jak jest procesja w Boże Ciało w każdej wsi na drodze krajowej to nikt nie płacze.

 • 4 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mogli biegac dookola pomika Inki

  I zero utrudnień

 • 5 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Trójmiasto

  Jakoś zawsze wiem o biegach w Trójmieście. I o tym w Kartuzach też wiedziałem. W mediach co chwila o tym wspominano. I fajnie - niech biegają.

 • 1 4 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kierowca

  @Trójmiasto - w jakich mediach ? nie mam TVK, lokalnych gazet brak, sory nie mam obowiązku

  @do @ Biegacz - wystarczyło odpowiednio zaplanować trasę i objazd dla samochodów, postawić staż miejską, radiowóz cokolwiek... zablokowanie głównej drogi w kartuzach i jedynego objazdu to skrajna ignorancja.

  @Piotr - w jednym miejscu na wzgórzu stałem ponad 40 mint, w całym korku znacznie dłużej. Każda impreza w kartuzach = zablokowane kartuzy, to jakiś zjazd starych aut, to ktoś inny podpala swoje prace, pół kartuz zawsze zablokowane.

  Sory nie mieszkam w kartuzach tylko z konieczności tędy przepędzam, gdzie jest obwodnica ? gdzie są drogi ? Jaki włodarz takie miasto, grunt że szybciej było jadło za darmo.

 • 1 3 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Piotr

  Boże Ciało jest w dzień wolny od pracy, nie w dzień roboczy i to przed świętami gdzie czas bardziej goni.

 • 0 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Biegacz

  Po co jazdzisz do tej"mieścicie ze śmierdzącymi jeziorami "?

 • 2 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Piotr

  Niedziela niewiele bardziej robocza od święta. A w Boże Ciało tysiące ludzi jedzie przez te wsie na weekend na Kaszuby. Nikomu to specjalnie nie przeszkadza (oprócz zatwardziałych antyklerykałów), pewne rzeczy można zaakceptować. Miasto i drogi to nie jest własność kierowców.

 • 2 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # eee

  To była niedziela pracująca i niektórzy nie mają wyjścia muszą iść do pracy, Boże Ciało jest wolne i w co by nie gadać bez korków.

  Kartuzy to niestety furtka na trójmiasto, mieszkając po drugiej stronie musisz się przez nie wlec. Ogłoszenie o biegu potrafisz znaleźć i przeczytać ale badania ruchu czy problemy komunikacje są już dla Ciebie abstrakcją.

  Czyli znowu wychodzi że każdy patrzy tylko na swój czubek nosa. Nikt z was nie pomyślał że zmiana terminu może zaowocowała by większa frekwencją ? Lekka zmiana nie stwarzała problemów komunikacjach. Narzekamy na samorządy a one się same nie wybierają, winni są mieszkańcy.

 • 3 1 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Marek

  W Boże ciało nigdzie się nie da przejechać a przez Kartuzy w szczególności i to nie przez 40 min a duzo duzo więcej i ludzie karnie stoją w korkach i nic nie mówia a tu fajna impreza promujaca Kartuzy i juz lament,bo 40 min stali , jedzcie do trójmiasta tam ludzie codziennie godzinami w korkach żeby dostac się do pracy i z pracy,a wczoraj to dokąd ten naród sie speszył ??? do galerii ?? msze zaliczyli obiad zjedli bachorki zapakowali i jecholi relaksowac sie do galeri handlowej buhaha...
  trzeba słuchać i czytac ,wszyscy wiedzieli o imprezie ....ze wsząd zjechali ludzie powiem że z róznych miast Polski tylko tubylcy nie wiedzieli ??? Myslę że trzeba by informować proboszczów parafii żeby ogłaszali po kazani i wówczas nie będzie niespodzianek

 • 3 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Nina

  Bardzo dobra organizacja!!!!!!! Gratuluję, policjanci strażacy harcerze grupa rowerowa- uwijali się jak w ukropie na tych ulicach żeby było sprawnie i bezpiecznie- ,przejeżdżałam -podziwiam chylę czoła .Brawo dla Kartuz

 • 3 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jan

  Do @Biegacz ,organizacja była ok,tylko jak poinformować ludzi którzy nie czytają ?Jak poinformować takich jak Ty ? Myslę że należysz do tej grupy ludzi której zawsze jest źle.i jeszcze się nie urodził, kto by takim dogodził.

 • 0 1 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@@@@ do @Piotr

  Idą święta....jeździć po sklepach kupować kupowac i jeszcze więcej kupować ....niech nikt i nic katolikom nie stanie na drodze ,bo oni jadą .... czy ten katolicki naród wie co to święta ? co to niedziela ? Ida święta czas zwolnić ,rozejrzec sie i może choc w niedzielę za niczym nie gonić : Dzień święty święcić ! Czyż tak nie jest napisane?

 • 1 3 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # info

  przejeżdżałem chyba przed staterem imprezy, stałem w lekkim korku i mimo braku służ ludzie już chodzili po drodze (3 maja), 15 minut później pokazał się pierwszy obywatel w kamizelce. Kolega jechał później, dość długo stał w korku i nie wiedział żadnego oznakowania, żadnej osoby kierującej ruchem. Wystarczyło postawić jedną osobę, straż miejską, strażaka kogokolwiek.

  To organizator imprezy ma obowiązek o wszystko zadbać, ludzie nie mają obowiązku czytania gazet a właściwie portali z przedrukami. Niektórzy ludzie nie korzystają z internetu i nikt ich do tego nie będzie zmuszał.

  To są oczywiste rzeczy, kiedyś potrafił stać radiowóz na dole w Łapalicach, na wzgórzu i ludzie wiedzieli że się coś dzieje, wiedzieli jak objechać.

  Mieszkam tutaj ponad 25 lat, od 7 mam prawo jazdy i nie pamiętam bym w Boże Ciało miał problem z przejazdem przez kartuzy. Proszę mi powiedzieć w które Boże Ciało zostały zamknięte jednocześnie 3maja i chmieleńska czyli jedyne dwie drogi którymi można przejechać przez to miasto.

  @@@@@ do @Piotr - dla mnie wszystkie niedziele powinny być wolne, ale tak nie jest i jest to ogólnopolskie, nie regionalne, ludzie muszą dojechać do pracy, muszą z niej wrócić. To nie jest ich widzimisię tylko żenująca konieczność. Tak trudno to zrozumieć ?

  Podbijam czyjeś pytanie, co z OBWODNICĄ ?

 • 1 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ info

  Bardzo często Twoje wypowiedzi są rzeczowe i fajnie się je czyta. Tym razem jednak mam pytanie: Jak Cię mieli poinformować o biegu, skoro nie chcesz czytać gazet? Mieli do każdego list polecony wysłać? Zakładam również, że przejeżdżając przez Kartuzy nie zauważyłbyś plakatów. To jakie rozwiązanie widzisz? Gdyby w Łapalicach Tobie powiedzieli, że Kartuzy są chwilowo nieprzejezdne, to co byś zrobił? Ulica Majkowskiego też była w pewnym czasie zablokowana, więc przejazd przez Prokowo nie miałby sensu...

  I jak to się stało, że ulice 3 Maja i Chmieleńska były zamknięte jednocześnie? Najpierw była Chmieleńska. Zawodnicy pobiegli. Po kilkunastu minutach pierwsi zawodnicy przebiegli przez ulicę 3 Maja. W tym czasie raczej wszyscy zawodnicy opuścili już ulicę Chmieleńską.

  Poza tym: co się dzieje z budową obwodnicy? I nie róbcie takiej, jak ten obecnie zrobiony odcinek - z pojedynczym pasem i ograniczeniem prędkości do 50 km/h - bo to nie jest żadna obwodnica, a jedynie dodatkowa dróżka lokalna.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.