Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Siatkarki Wieżycy drugie w Pomorskiej Lidze Kadetek

Opublikowany: 2017-12-05 10:11 Autor: nadesłane

Kadetki GKS Wieżycy 2011 Stężyca zajęły drugie miejsce w fazie zasadniczej rozgrywek pomorskiej ligi piłki siatkowej. W ostatnim meczu gładko pokonały akademiczki z Rumi 3:0.

REKLAMA

W lidze wyprzedziły je tylko siatkarki Gedanii Gdańsk, na trzecim uplasowała się TKS Reda a na czwartym APS Rumia. Niestety, drugie miejsce wcale nie oznacza medalu i awansu do mistrzostw Polski. Tegoroczny regulamin PWZPS przewiduje finał mistrzostw z udziałem czterech zespołów. Zwycięzca ligi czyli Gedania Gdańsk oraz APS Rumia posiadający zawodniczkę w Szkole Mistrzostwa Sportowego uzyskają bezpośredni awans do finału natomiast GKS Wieżyca i TKS Reda zagrają w barażach ze zwycięzcami II ligi.

fot.GKS Wieżyca

Co roku zmienia się regulamin Mistrzostw Pomorza – w ubiegłym sezonie trzy zespoły mogły być pewne awansu a teraz drugi musi grać w barażach. Trener Maciej Stefanowski wierzy jednak w swój zespół i zapowiada walkę nie tylko w barażach, ale i o podium oraz awans do Mistrzostw Polski.

Zespół w fazie zasadniczej występował w składzie: Agata Piankowska, Klaudia Bronk, Agata Stanisławska, Magda Majewska, Julia Kneba, Ola Gostkowska, Weronika Kiedrowska, Sara Formela, Paulina Reiter, Daria Szalewska, Weronika Bronk, Nikola Naczk.

fot.GKS Wieżyca

fot.GKS Wieżyca

(GKS Wieżyca)

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [1]

  • 0 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Fanka siaty

    Gratulacje, trzymam kciuki za finał :)

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.