Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Młodzi piłkarze Raduni Stężyca ze srebrnym medalem Lotos Griffin Cup

Opublikowany: 2018-01-24 21:14 Autor: nadesłane

W hali sportowej w Stężycy rozegrano kolejny turniej z cyklu Lotos Griffin Cup o Puchar Prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Radosława Michalskiego. Tym razem dla rocznika 2007, który jednocześnie stanowił eliminacje Mistrzostw Polski.

REKLAMA

W turnieju uczestniczyło 16 zespołów podzielonych na 4 grupy. Piłkarze Raduni Stężyca w rozgrywkach grupowych pokonali kolejno Bałtyk Gdynia 1:0, Olimpię Osowa 4:0 i Centrum Pelplin 5:0 uzyskując awans z pierwszego miejsca do ćwierćfinału. W meczach ćwierćfinałowych Arka Gdynia wygrała z LZS Bojano 3:0, Beniaminek Starogard Gdański wygrał z Bykami Słupsk 1:0, Olimpia Osowa zremisowała z Błękitnymi Wejherowo 0:0, a w rzutach karnych Olimpia okazała się skuteczniejsza wygrywając 2:1 oraz Radunia Stężyca pokonała UKS GAP Bruskowo Wielkie 2:0.

fot.Radunia Stężyca

W półfinałach Arka zwyciężyła z Olimpią 1:0, a w meczu Raduni z Beniaminkiem padł bezbramkowy remis i w rzutach karnych lepsi okazali się piłkarze ze Stężycy wygrywając 3:2. W meczu o brązowy medal o zwycięstwie po raz kolejny decydowała seria rzutów karnych, w których skuteczniejsi okazali się zawodnicy Olimpii Osowa.

W meczu finałowym Radunia Stężyca zremisowała z Arką Gdynia 0:0, a w serii rzutów karnych więcej szczęścia dopisało piłkarzom z Gdyni. Zawodnicy Raduni Stężyca zdobyli kolejny, czwarty już medal w cyklu Lotos Griffin Cup, tym razem srebrny.

Najlepszym zawodnikiem rozgrywek został piłkarz Raduni Wiktor Etmański. Puchary, medale i nagrody wręczyli zespołom prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Radosław Michalski, wójt gminy Stężyca Tomasz Brzoskowski oraz dyrektor Biura Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Agnieszka Matuszewska.

fot.Radunia Stężyca

Zespół Raduni Stężyca: Kacper Mach, Tomasz Birr, Aleks Hinz, Jakub Richert, Szymon Recław, Tomasz Hinc, Aleksander Rclaw, Adam Stencel, Konrad Dułak i Wiktor Etmański.

fot.Radunia Stężyca

fot.Radunia Stężyca

(Radunia Stężyca, oprac.W.D.)

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [2]

  • 0 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bolek

    Stezyca wczoraj,Stezyca dzisiaj,a gdzie Cartusia1923?Gratuluje Irkowi,a mial byc trenerem w Kartuzach,ale.....

  • 0 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Prawda

    Ale klamcow i oszustow w kartuzach nie chca

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.