Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Jeździectwo. Kolejne sukcesy Matyldy Cybuli: powołanie do Kadry Narodowej i wygrana w Sopocie

Opublikowany: 2018-02-13 11:32 Autor: Magda Dzienisz

Trzynastoletnia Matylda Cybula, trenująca jeździectwo, otrzymała powołanie do Kadry Narodowej w Ujeżdżeniu na rok 2018. W miniony weekend wygrała także Międzynarodowe Zawody w Ujeżdżeniu w rundzie dziecięcej. To kolejne sukcesy tej utalentowanej nastolatki, która na swoim koncie ma już tytuł Mistrzyni Polski.

REKLAMA

W miniony weekend na sopockim hipodromie odbyły się Międzynarodowe Zawody w Ujeżdżeniu. W finale rundy dzieci triumfowała młoda mieszkanka Dzierżążna w gm. Kartuzy – Matylda Cybula. Zawody te zostały rozegrane w różnych kategoriach wiekowych, a wzięli w nich udział reprezentanci 8 krajów Europy: Polski, Litwy, Niemiec, Danii, Szwecji, Hiszpanii, Finlandii, Luksemburga.

Matylda Cybula z Dzierżążna została również w styczniu powołana do Kadry Narodowej w Ujeżdżeniu. To duży sukces trzynastolatki z Dzierżążna. Ujeżdżenie jest olimpijską konkurencją – jak opisują specjaliści „najwyższym stopniem wtajemniczenia, porozumienia i harmonii z koniem”. Koń i jeździec muszą realizować następujące po sobie zadania – cała sztuka polega właśnie na tym, żeby wysiłek pary był dla publiczności niezauważalny, a poszczególne elementy były wykonywane z gracją, wdziękiem i lekkością.

Matylda w październiku skończyła 13 lat, jest uczennicą Katolickiej Szkoły Podstawowej w Kartuzach. Jest aktualnym Mistrzem Polski w kategorii Dzieci. Trenuje w Klubie Jeździeckim AS Dream Łapino Kartuskie pod okiem Anny Skrzeszewskiej-Walter przez 5 dni w tygodniu, a przed zawodami codziennie. Trenuje na koniu Bessie, to 7-letnia klacz wielkopolska, której właścicielką jest Natalia Szpulecka.

(nadesłane: B. Cybula, oprac. M.Dz., fot. str. główna: Facebook/dressage24.pl)

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.