Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Kiełpino. Bieg Arasmusa z pięciogwiazdkowym certyfikatem

Opublikowany: 2018-02-01 14:48 Autor: nadesłane

Europejskie Stowarzyszenie Lekkoatletyczne European Athletics przyznało certyfikat jakości imprezie biegowej rozgrywanej od dwóch lat w Kiełpinie – Biegowi Arasmusa, tym razem w postaci 5 gwiazdek. Druga edycja wydarzenia organizowanego przez Akademię Biegową Kiełpino i Gminę Kartuzy, a także miejscową Parafię oraz Stowarzyszenie Kiełpie, przyciągnęła blisko 1,5 tysiąca uczestników!

REKLAMA

Europejskie Stowarzyszenie Lekkoatletyczne uznało, że „bieg gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony, oraz wysoką jakość usług podczas imprez z bardzo dużą liczbą uczestników.” Wyróżnienie to jest potwierdzeniem i gwarancją profesjonalnie przygotowanej, zabezpieczonej i zorganizowanej imprezy.

- To wielkie wyróżnienie dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację wydarzenia, które z roku na rok zyskuje coraz to większe uznanie w oczach uczestników i staje się wiodącą imprezą w powiecie kartuskim – komentuje Karol Nowakowski, dyrektor biegu.

fot. archiwum/M.Dzienisz

European Athletics wypracowało najważniejsze standardy jakości i bezpieczeństwa dla biegów ulicznych na całym kontynencie.  Konsultacje z wiodącymi specjalistami, biegaczami, organizatorami imprez biegowych oraz Europejskimi Federacjami i Stowarzyszeniami Lekkoatletycznymi pozwoliły na wyselekcjonowanie zestawu 54 kryteriów podlegających ocenie. Standardy te mają służyć sprostaniu i utrzymaniu wysokich oczekiwań i wymagań całego środowiska biegowego na tle wciąż rosnącej ilości imprez biegowych w Europie – czytamy na stronie federacji. Istnieje trzystopniowa sala oceny imprezy – od jednej do pięciu gwiazdek. Przypomnijmy, że w roku ubiegłym Bieg Arasmusa otrzymał 1 gwiazdkę.

- W organizację i zabezpieczenie naszego biegu zaangażowanych jest kilkadziesiąt osób – zawodników i sympatyków naszego klubu, partnerów, wolontariuszy z miejscowego gimnazjum, harcerzy, strażaków ochotników, personel medyczny, ochrony, sędziów i oczywiście sponsorów. Pragniemy stworzyć wszystkim uczestnikom komfortowe i bezpieczne warunki  startu. Dbamy nie tylko o wysoki poziom sportowy imprezy, ale również o zapewnienie dodatkowych atrakcji dla dzieci, wspaniałą rodzinną atmosferę. Dla nas kluczowe jest, by każdy wyjechał z Kiełpina z mnóstwem wrażeń, był po kaszubsku ugoszczony i co istotne nie mógł się doczekać kolejnej edycji. Podobne podchodzimy organizując Santa Run Kartuzy, a już niedługo do tego grona dołączy marcowy Bieg Żelaznego w Kiełpinie. Zależy nam, by region kartuski był kojarzony właśnie z dobrymi sportowo imprezami. To najlepsza promocja regionu – dodaje Nowakowski.

fot. archiwum/M.Dzienisz

Dodajmy, że Bieg Arasmusa znajduje się w wąskim gronie polskich imprez w europejskim kalendarzu biegowym Running for All. W roku ubiegłym w biegu głównym finiszowało 590 biegaczy i ponad setka maszerujących. Ponadto w biegach dziecięcych i biegu rodzinnym wzięło udział blisko 800 osób. Do tego setki kibiców.

Kolejna, trzecia już edycja odbędzie się 16 września. Aktualnie trwają prace nad usprawnieniem kilku elementów imprezy oraz pozyskiwaniem Partnerów i Sponsorów. Po raz kolejny głównym Partnerem Instytucjonalnym będzie Gmina Kartuzy. Limit uczestników biegu głównego rozgrywanego na atestowanej trasie 5 kilometrów wynosić będzie 800 zawodników startujących niemalże z całego kraju, a wśród nich znajdą się utytułowani Polscy i zagraniczni biegacze. Jeszcze w lutym organizatorzy ogłoszą nabór do programu ambasadorskiego, który ma przybliżyć szerszemu gronu Patrona imprezy ks. Antoniego Arasmusa oraz promować cały region kaszubski.

Zgłoszenia do biegu głównego ruszą 1 kwietnia, a w wakacje będzie można dokonać zgłoszenia do biegów dziecięcych. Wszelkie szczegóły na stronie biegarasmusa.pl.

(nadesłane: K. Nowakowski, oprac. M.Dz.)

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [1]

  • 1 3 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Taaa

    Pięciogwiazdkowy certyfikat a nawet informacji o objazdach w Somoninie i Borowie nie potrafili zrobić???
    Śmiechu warte, wystaczyłyby dwie tablice informjące o braku przejazdu w danym dniu i godzinach.
    Za co te gwizdki?? Bo raczej nie za ogranizajcję!

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.