Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Biegną przez Kaszuby i Kociewie, by pomóc niepełnosprawnym. Dotarli do Kartuz

Opublikowany: 2018-03-22 21:50 Autor: Wojciech Drewka

Pracownicy oraz rodzice podopiecznych Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie postanowili zjednoczyć siły i pobiec wspólnie po Kociewiu i Kaszubach na rzecz niepełnosprawnych dzieci i młodzieży. Uczestnicy akcji pokonają łącznie 452 km. Celem przedsięwzięcia jest zbiórka pieniędzy na wyposażenie "Zielonej Strefy Relaksu" dla podopiecznych tczewskiej placówki.

REKLAMA

„Wybiegajmy Zieloną Strefę Relaksu” to pierwsza taka akcja w kraju. Po raz pierwszy pracownicy szkoły oraz rodzice biegną dla podopiecznych, aby spełnić ich marzenia. Organizatorem biegu jest Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie, pod patronatem Starostwa Powiatowego w Tczewie. Uczestnicy akcji chcą „wybiegać” środki na prace remontowo-budowlane oraz wyposażenie „Zielonej Strefy Relaksu” dla podopiecznych ośrodka.

Przez pięć dni pięcioro amatorów biegania pokonuje sztafetowo drogi Kociewia i Kaszub. Trasa wiedzie przez: Starogard Gdański, Chojnice, Człuchów, Bytów, Lębork, Wejherowo, Puck, Kartuzy, Kościerzynę. Start oraz meta znajdują się w Tczewie.

Dziś uczestnicy akcji dotarli do Kartuz. Na trasie dołączyli do nich m.in. biegacze z Akademii Biegowej w Kiełpinie. Podczas spotkania z burmistrzem Kartuz Mieczysławem Gołuńskim organizatorzy akcji podziękowali za zaangażowanie i pomoc w zbiórce środków na rzecz tczewskiego Zespołu Placówek Specjalnych. W kartuskim Urzędzie Miejskim umieszczono bowiem skarbonkę, do której można było wrzucać datki.

Ci, którzy nie zdążyli tego zrobić, mogą wesprzeć inicjatywę poprzez wpłaty na konto: Stowarzyszenie Na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie, 83-110 Tczew, ul. Grunwaldzka 1, Bank Millenium 32 1160 2202 0000 0000 8547 7889, z dopiskiem „Wybiegajmy Zieloną Strefę Relaksu”. Organizatorzy zachęcają również do przekazywania 1 proc. podatku: KRS: 0000010011. Można także odwiedzić stronę zrzutka.pl/wybiegajmy-zielona-strefe-relaksu i tam dokonać wpłaty na rzecz przedsięwzięcia.

fot.W.Drewka

fot.W.Drewka

fot.W.Drewka

fot.W.Drewka

fot.W.Drewka

fot.W.Drewka

fot.W.Drewka

fot.W.Drewka

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [6]

 • 1 2 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # adi

  Młodzi emeryci mogą sobie pozwolić aby tak spędzać czas.

 • 6 2 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Helou

  Czy Burmistrz Kartuzy City również podejmie walkę i pobiegnie , a może to tylko lans .

 • 2 0 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # nie rozumiem

  Ludzie robią sobie zabawę, a inni z tej okazji mają im dawać pieniądze na jakiś cel. A nie mogli się zatrudnić na budowie i przeznaczyć zarobione pieniądze na ten cel? Te wszystkie zbiórki mnie odstręczają. Świeckie i kościelne.

 • 1 0 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zdzisek

  Niech latem zbierają jagody i grzyby i z tego będzie kasa a nie z biegania.

 • 0 0 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Nie OTAKE Polske walczylem

  Andrzeju jak pobiegniesz z nim to ja sie dołożę.

 • 0 0 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # biegacz

  Po co biegać skoro państwo pis i kosciuł bardzo dobrze dbają o niepełnosprawnych

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.