Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Chwaszczyno. W sobotę startuje sezon biegowy na Kaszubach

Opublikowany: 2018-03-07 12:20 Autor: nadesłane

W sobotę 10 marca w Chwaszczynie odbędzie się Biegowe Powitanie Wiosny. Dwa starty - na 5 i 10 km przyciągną na Kaszuby około 650 zawodników i zawodniczek. Będzie to oficjalny start sezonu biegowego 2018 na Kaszubach.

REKLAMA

Biegami na 5 i 10 kilometrów w Chwaszczynie rozpocznie się w sobotę sezon biegowy na Kaszubach. Dla uczestników biegu głównego, przed startem, zostanie przeprowadzona profesjonalna rozgrzewka przez Modelscy Sport Club. Start ostry o godz. 11.00. Trasa biegu licząca 10 km wiedzie przez urokliwe tereny sołectwa Chwaszczyno. Duża część trasy przebiega przez leśne tereny.

Dla osób, które nie piszą się na 10 km, a chcą wziąć udział w oficjalnym biegu, organizatorzy przygotowali I Chwaszczyńską ‘5. Ten bieg o dystansie 5 km zainauguruje nowy cykl biegów kaszubskich – „KB na 5".

fot. nadesłane

Biuro, znajdujące się na hali sportowej, czynne będzie w godzinach od 8.30 do 10.30. Każdego zawodnika zapraszamy na powitalną kawę lub herbatę i ciastko do kawiarenki czynnej od godz. 8.30.

O godz. 10.00 rozpoczną się biegi towarzyszące bezpłatne, bez zapisów dla wszystkich chętnych dzieci i dorosłych. Osoby niepełnoletnie powinny mieć zgodę opiekuna prawnego. Osoby, które ukończą bieg otrzymają symboliczny medal. Biegacze i biegaczki uczestniczący w biegach na dystansie 5 i 10 km otrzymają na mecie pamiątkowy medal oraz będą zaproszeni na gorący posiłek. Każdy z gości będzie mógł skorzystać z profesjonalnego masażu sportowego.

fot. nadesłane

Na hali sportowej o godz. 12.30 ruszy program artystyczny. Pół godziny później udekorowani będą najlepsi zawodnicy. Odbędzie się także losowanie nagród, w tym telewizorów.

Parking dla zawodników zostanie przygotowany na Giełdzie Samochodowej w Chwaszczynie przy ul. Tuwima.

- Powitaj wiosnę razem z nami, rozbiegaj się w Chwaszczynie i wejdź z uśmiechem w nowy sezon biegowy – zachęcają organizatorzy.

Więcej informacji: biegchwaszczyno.cyklkb.pl. Zapisy: zapisy.info.

(nadesłane: Zespół Kaszuby Biegają)

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.