Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Piłka ręczna. Zwycięstwo SPR GKS Żukowo nad wiceliderem rozgrywek

Opublikowany: 2018-03-31 16:45 Autor: nadesłane

Olbrzymią niespodziankę, a zarazem doskonały prezent świąteczny sprawili swoim sympatykom piłkarze ręczni SPR GKS Żukowo. W rozegranym awansem meczu I Ligi Piłki Ręcznej pewnie pokonali drużynę Stali Gorzów Wielkopolski, aktualnego wicelidera rozgrywek.

Od początku zawodnicy z Żukowa narzucili swoje tempo i warunki gry. Świetnie rozpoczął mecz Grzegorz Dorsz – po raz kolejny najskuteczniejszy egzekutor SPR GKS (w całym meczu zdobył aż 13 bramek). Zaskoczeni gospodarze dopiero w 12 minucie doprowadzili do wyniku remisowego (12:12).

Do 28 minuty mecz był bardzo wyrównany. Po raz kolejny w bramce SPR GKS świetnie zagrali bramkarze: Bartłomiej Żurawski oraz Krzysztof Muńko – w całym meczu obronili aż 4 rzuty karne. Końcówka pierwszej połowy to był popis gości. Dzięki bramkom niespełna 19-letniego Alana Benkowskiego, który rozegrał chyba swój najlepszy mecz w dotychczasowych występach w I lidze oraz Karola Radeckiego i Dorsza, Żukowianie schodzili do szatni z przewaga dwóch bramek.

Początek drugiej połowy to dalsza zdecydowana przewaga SPR GKS Żukowo. W 38 minucie przewaga wzrosła do sześciu bramek (15:21). Do bramki Stali celnie trafiali Benkowski i Dorsz. Gospodarze próbowali jeszcze ratować wynik, jednak to zawodnicy z Żukowa byli w lepszej dyspozycji. Praktycznie do końca meczu pilnowali wyniku, nie pozwalając rywalom zbliżyć się na różnicę mniejszą niż cztery bramki. Do gorzowskiej bramki trafiali Wojciech Hajnos, Krzysztof Gądek. Ostatnia bramkę – trzydziestą piątą – dla SPR GKS, zdobył powracający po kontuzji Szymon Adamczyk.

Następny mecz odbędzie się 7 kwietnia, na wyjeździe. Rywalem drużyny z Żukowa będzie zespół Grunwaldu Poznań. W Żukowie zawodnicy SPR GKS już 14 kwietnia zmierzą się z kolejną drużyną z czołówki tabeli – OKPR Warmia Energa Olsztyn. Początek meczu o godz. 17.00.
Szczegółowe informacje o zbliżających się meczach oraz galerię zdjęć z meczów można zobaczyć na profilu facebookowym drużyny.

Stal Gorzów Wlkp. – SPR GKS Żukowo 30:35 (13:15)

SPR GKS: Żurawski, Muńko – Radecki 4, Dorsz 13, Benkowski 9, Pieczonka, Gądek 2, Hajnos 5, Didyk 1, Adamczyk Sz. 1, Reseman.
Karne: 7/7.
Kary: 18 min. (Benkowski – bezpośrednia dyskwalifikacja, Gądek, Hajnos – po 4 min., Radecki, Dorsz, Didyk, Reseman – po 2 min.).

STAL: Nowicki, Marciniak – Kryszeń 6, Chełmiński 1, Serpina 1, Turkowski 2, Bronowski 3, Gałat, Smolarek Mariusz 4, Smolarek Marcin 4, Bekisz 2, Droździk 2, Starzyński 5.
Karne: 7/3.
Kary: 16 min. (Droździk – 6 min + kara dla drużyny za komentowanie decyzji sędziów, Serpina – 4 min., Kryszeń, Bronowski – po 2 min.).