Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Piłkarze ręczni GKS Żukowo kontynuują serię zwycięstw

Opublikowany: 2018-03-06 21:59 Autor: nadesłane

Szczypiorniści GKS Żukowo rywalizowali z zespołem AZS Uniwersytetu Warszawskiego. Drużyna ta przed tym meczem zajmowała IV miejsce w tabeli i liczyła na kolejne punkty. Jednak to gospodarze od początku meczu pokazali kto tym razem będzie "rządził" na boisku.

REKLAMA

Pierwsze trafienie zaliczył Karol Radecki, za chwilę skutecznym rzutem popisał się wracający do wysokiej formy Wojciech Hajnos. Z minuty na minutę rosła przewaga Żukowian. Kolejny świetny mecz w bramce zaliczał Krzysztof Muńko. Jego skuteczne obrony pozwalały zawodnikom na popełnianie kilku błędów. Wiedzieli, że za plecami w razie czego mają świetnie broniącego bramkarza.

fot.GKS Żukowo

W ataku skutecznie trafiali Grzegorz Dorsz, Damian Didyk oraz Hajnos. Mimo dwóch nie rzuconych karnych, po 30 minutach, na przerwę gospodarze schodzili z przewagą 5 bramek (18:13). Druga część meczu to był popis SPR GKS Żukowo. W ciągu siedmiu kolejnych minut, dzięki bramkom juniora Alana Benkowskiego, Didyka oraz Dorsza, doskonałej grze w obronie (tylko jedna stracona bramka), przewaga zwiększyła się do 9 bramek (23:14).

Goście z Warszawy próbowali jeszcze co prawda gonić wynik. Zaliczyli m.in. między 47 a 53 minutą serię 5 bramek. Sprawy w swoje ręce wziął jeden z najbardziej doświadczonych zawodników – Filip Wiczkowski. Jego skuteczny rzut wybił z rytmu przeciwników. I praktycznie do końca gospodarze nie dali sobie wyrwać sensacyjnego zwycięstwa. Na końcowy sukces zapracował praktycznie cały zespół trenowany przez Jakuba Bonisławskiego.

W odpowiednim momencie, dobrą zmianę w bramce dał Bartłomiej Żurawski, obronił kilka bardzo ważnych piłek. W ataku skutecznie trafiał, w wydawałoby się nieprawdopodobnych sytuacjach, Krzysztof Gądek. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że dwie bramki zdobył, kiedy goście grali w przewadze dwóch zawodników.

fot.GKS Żukowo

Po meczu, licznie zgromadzona publiczność głośno podziękowała zawodnikom z Żukowa gromkimi oklaskami, a piłkarze ręczni wykonali na środku hali, taniec zwycięstwa.

Następny mecz SPR GKS Żukowo rozegra na wyjeździe, w najbliższą sobotę 10 marca. Rywalem będzie zespół Nielby Wągrowiec. Najbliższy mecz w Żukowie odbędzie się 17 marca. SPR GKS zmierzy się z lokalnym rywalem, drużyną Polski Cukier Pomezania Malbork. Początek meczu o godz. 17.00.

SPR GKS Żukowo – AZS UW Warszawa 34:28 (18:13)

SPR GKS: Żurawski, Muńko – Radecki 3, Wiczkowski 1, Dorsz 9, Benkowski 2, Korbus, Gądek 6, Hajnos 5, Didyk 8, Woźniak , Reseman.
Karne: 7/5.
Kary: 16 min. (Reseman – 6 min., Wiczkowski – 4 min., Benkowski, Korbus, Woźniak – po 2 min.).

AZS UW: Lender, Ner, Szałkucki – Witkowski 1, Przybysz 1, Makowski 8, Bulej 3, Pietrzak 3, Szpejna 10, Niemiec 2, Ciołak, Grzywiński.
Karne: 6/6.
Kary: 8 min. (Grzywiński – bezpośrednia dyskwalifikacja, Makowski, Niemiec, Ciołak – po 2 min.).

(GKS Żukowo)

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.