Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Somonińska liga halówki. "Domaros Somonino" zdobywcą pucharu

Opublikowany: 2018-03-11 23:05 Autor: nadesłane

Ostatnim etapem V edycji Somonińskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej pod patronatem wójta gminy Somonino był tzw. Turniej Prawdy. Do turnieju zgłosiło się jedenaście drużyn grających w tegorocznej lidze (chęci gry nie wyraził jedynie Szargan Somonino). Podobnie jak w trakcie ligi również decydujące mecze turnieju były bardzo wyrównane i emocjonujące.

REKLAMA

Rozegrano trzy mecze 1/8 finału, w którym spotkało się sześć najniżej sklasyfikowanych w lidze zespołów (drużyna No Name Kartuzy miała wolny los). W pierwszym bardzo emocjonującym meczu mimo prowadzenia przez większość spotkania Gruntcase Borkowo przegrał z Piękni i Młodzi 2:4. Następnie niespodziewanie Red Wolves Chmielno pokonał 1:0 wyżej notowanego w lidze Gang Świeżaków. W ostatnim meczu tej fazy Dav-Tynk Team Kartuzy zgodnie z oczekiwaniami rozbił „czerwona latarnię” ligi Promil Somonino 7:0, a hat-trickiem popisał się Robert Kitowski.

fot.nadesłane

Następnym etapem były ćwierćfinały, w których wystartowały już wszystkie zgłoszone do turnieju drużyny. W pierwszym meczu mistrz ligi CH Toporek Przodkowo niespodziewanie napotkał na duży opór No Name Kartuzy wygrywając ostatecznie 3:2. W kolejnym spotkaniu doszło do podobnej sytuacji, gdyż medaliści Domaros Somonino przez cały czas trwania rywalizacji toczył wyrównany bój z ambitnymi zawodnikami Pięknych i Młodych wygrywając ostatecznie 4:3.

Następnie zgodnie z oczekiwaniami Atom Goręczyno pokonał 7:3 Red Wolves Chmielno, a cztery bramki dla zwycięzców strzelił Piotr Żybko. Ostatni mecz 1/4 finału znów był bardzo zacięty i młodzi zawodnicy Dav-Tynk Team Kartuzy byli bliscy sprawienia niespodzianki przegrywając ostatecznie z We-Met Team 1:2.

Następnie przyszedł czas na półfinały. Pierwszy mecz pomiędzy medalistami ligi stał na bardzo wysokim poziomie i dostarczył mnóstwo emocji. Mimo wielu sytuacji z obu stron w meczu padły dwie bramki i obie autorstwa zawodników Domarosa Somonino, którzy niespodziewanie pokonali mistrza ligi CH Toporek Przodkowo, który nie zaznał w całych rozgrywkach żadnej porażki. W drugim spotkaniu tej fazy We-Met Team pokonał zgodnie z oczekiwaniami Atom Goręczyno 3:1.

fot.nadesłane

Finał turnieju był bardzo zacięty i wyrównany. Spotkały się dwie drużyny, które miały do wyrównania „rachunki” z rywalizacji w lidze, gdy walczyły o medale. Ostatecznie o zwycięstwie 3:2 Domarosa Somonino nad drużyna We-Met Team zadecydowały dwie indywidualne akcje Błażeja Wróbla.

Po rozegraniu turnieju nadszedł czas na podsumowanie ligi oraz wręczenie nagród i wyróżnień, których dokonała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Somoninie p. Jolanta Bociańska. Klasyfikację drużynową poznaliśmy tydzień wcześniej po rozegraniu ostatniej kolejki spotkań. Mistrzem Ligi został CH Toporek Przodkowo wyprzedzając We-Met Team i Domaros Somonino.

Znana też była klasyfikacja Fair Play, którą wygrała drużyna No Name Kartuzy. Z wyróżnień indywidualnych poznaliśmy też wcześniej króla strzelców, którym został Jakub Leszkiewicz z drużyny CH Toporek Przodkowo. Zawodnicy oczekiwali zaś na rozstrzygnięcia pozostałym nagród, o których w zasadzie decydowali sami głosując wcześniej. Najlepszym bramkarzem ligi wybrano Patryka Młyńskiego również z CH Toporek, zaś zawodnikiem Nikodema Czaję z Domarosa Somonino.

fot.nadesłane

TABELA LIGI:

1. CH TOPOREK PRZODKOWO 31; 75:23
2. WE-MET TEAM 28; 73:26
3. DOMAROS SOMONINO 27; 64:25
4. SZARGAN SOMONINO 21; 46:36
5. ATOM GORĘCZYNO 18; 64:43
6. DAV-TYNK TEAM KARTUZY 18; 52:48
7. PIĘKNI I MŁODZI 16; 52:55
8. NO NAME KARTUZY 15; 45:41
9. GANG ŚWIEŻAKÓW 9; 45:62
10. GRUNTCASE BORKOWO 9; 40:55
11. RED WOLVES CHMIELNO 4; 23:57
12. PROMIL SOMONINO 0; 8:117

(M.Lamk)

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [2]

  • 1 1 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Janusz

    YMEL wygrał, to znowu GNOJNA chleje za darmooo :D :D :D

  • 1 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Domaros wie od waszych graczy

    Dopiero jakby wemet wygral to by bylo chlanie. Polowa z radosci bo dostali kasiore a polowa ze smutku bo nie dostali. A ludzie sie zalom...kto tym steruje za niezdara ???dawaj na GNOJNA to pare zeczy wytlumaczymy plyciaki

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.