Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Sportowe inwestycje w Somoninie i Goręczynie za ponad 1 mln zł

Opublikowany: 2018-03-08 14:25 Autor: Magda Dzienisz

Bieżnia, boisko wraz trybunami w Goręczynie oraz remont bieżni przy boisku w Somoninie - takie inwestycje przeprowadzi wkrótce gmina Somonino. Ich koszt wyniesie ponad 1 mln zł - niedawno rozstrzygnięto przetarg na wykonanie tych przedsięwzięć. Wygrała go firma Auto-Sport z Miechucina.

REKLAMA

Już wkrótce poprawi się infrastruktura sportowa na terenie gminy Somonino. Samorząd pozyskał na ten cel dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w wysokości 371 tys. 200 zł. Modernizację przejdą dwa obiekty – boisko w Goręczynie oraz w Somoninie.

fot. UG Somonino

W Goręczynie zbudowana zostanie nowa bieżnia oraz boisko sportowe wraz z trybunami. Powstanie tam także boisko do siatkówki i koszykówki. Zarówno boisko, jak i trybuny zostaną ogrodzone.

- Przebudowa obiektu w Goręczynie jest kontynuacją projektu zakończonego w czerwcu 2017 roku, w którym została wykonana m. in. naturalna murawa boiska wraz z system nawadniania i drenażu. Zagospodarowano tereny zieleni oraz wymieniono oświetlenie na LED – informuje Urząd Gminy w Somoninie.

Remont przejdzie także boisko piłkarskie w Somoninie, gdzie zmodernizowane zostaną bieżnie okrężna i prosta. Nawierzchnia żużlowa zostanie wymieniona na poliuretanową nieprzepuszczalną nawierzchnię typu „sandwich”.

Niedawno rozstrzygnięto przetarg na wykonanie obu inwestycji. Zgłosiło się sześć firm, m.in. Elsik z Żukowa czy Elwoz ze Szklanej. Najlepszą okazała się oferta złożona przez firmę Auto-Sport z Miechucina. Koszt remontu dwóch boisk wyniesie ponad 1 mln zł. 540 tys 479 zł kosztować będzie boisko w Goręczynie, 528 tys. 654 zł – boisko w Somoninie. Planowo ze zmodernizowanych obiektów będzie można korzystać już w listopadzie.

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [5]

  • 2 2 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...

    a ołtarz w sierakowicach kiedy bedzie robiony?

  • 2 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # obywatel

    kampanie przedwyborcza można uznać za otwarta...;) wojt M.K cała kadencje "kitrał" się w gabinecie z nikim nie rozmawia dla nikogo go nie było. Niecały rok do wyborów a tu nasz Prezes działa: tu kasztelańska po 5 latach rusza, tu boiska(i wcale nie tylko w goreczynie ale i somoninie-tu moje zdziwienie- a ja już myślałem że centrum naszej gminy znajduje się w goreczynie lub ratach...hmmm), tu byłem, tu uczestniczyłem jak to fajnie brzmi na Facebook-u.
    SZKODA ze te wybory co 4 lata.....tak fajnie by nam było. panie PREZESIE mamy nadzieje ze ta dobra zmiana zakończy się w październiku przy urnach

  • 0 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Źródło zdjęcia: foto UG

    Kto pozwolił gminnym urzędnikom wchodzić tak wysoko na drzewo i robić zdjęcia boisk? Nie wydaje mi się żeby ktoś miał tam takie uprawnienia. Chyba nie warto ryzykować swojego życia i zdrowia dla zrobienia Urzędowej fotki do artykułu?

  • 1 0 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Źródło zdjęcia: foto UG

    i jeszcze tak krzywo podpisać ulice.

    szkoda że Google nie ściga za łamanie regulaminu...

  • 0 3 2 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec polnej

    Niech ten nieudacznik miłościwie panujący nam Wójt ustąpi ze stanowiska szkoda tej naszej gminy która przez ostatnie 8 lat poprosi się zwija. Oszczędź wstydu Marian i odejdź - petent, wyborca z zapomnianej przez Wójta ulicy Polnej w Somoninie.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.