Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Sukcesy młodych biegaczy z Żukowa i Kartuz

Opublikowany: 2018-03-24 21:29 Autor: nadesłane

Po sukcesach juniorów i seniorów w Żaganiu, skąd biegacze z klubów GKS Żukowo i GKS Cartusia przywieźli tytuły Mistrzów Polski i drużynowe sukcesy, przyszedł czas na młodzików.

REKLAMA

Międzywojewódzkie Mistrzostwa do lat 16 odbyły się we Włocławku dla zawodników dwóch województw (Kujawsko-Pomorskie i Pomorskie). Nie zabrakło na nich reprezentantów Żukowa i Cartusii Kartuzy. Krzysztof Różnicki (Cartusia Kartuzy) został najlepszym młodzikiem spośród dwóch województw wygrywając na ostatniej prostej na 2 km, Patryk Strongowski dobiegł na 12. miejscu (Cartusia Kartuzy).

fot.GKS Żukowo

GKS Żukowo zdobyło medal brązowy wśród młodziczek na 1,5km za sprawą Julii Mikołajewskiej , w tym samym biegu Julia Ciećwierz zajęła 6 miejsce (Cartusia Kartuzy). GKS Cartusia Kartuzy w U16 zajęła też w klasyfikacji klubowej wysokie 5miejsce gdzie klasyfikacja pucharowa była prowadzona do 6 miejsca.

Poza Międzywojewódzkimi zmaganiami U16 odbyły się biegi towarzyszące dzieci. Tam medal brązowy wybiegał Szymon Półczyński w roczniku 2007, a jego starszy brat Mikołaj Półczyński zajął 5 miejsce w biegu rocznika 2005.

Z kolei medalistą Akademickich Mistrzostw Polski, które odbyły się w Siemianowicach Śląskich został trzeci rok z rzędu Wojciech Serkowski (GKS Żukowo). Brązowy medal Wojtek wybiegał na dystansie krótszym 4,5 km. Tydzień temu został drużynowym medalistą Mistrzostw Polski seniorów w Żaganiu.

fot.GKS Żukowo

fot.GKS Żukowo

K. Król

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [2]

  • 6 0 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Biegacz

    W tych samych biegach zawodnicy Akademii Biegowej Kartuzy przywieźli 2 medale!

  • 3 0 1 miesiąc temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @Biegacz

    Dokładnie to miałam napisać. Brawo dla Julki Gruchała za brąz w U16 i dla Jakuba Benka za srebro w U18! Cała Akademia Biegowa i nie tylko jest z Was dumna!

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.