Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Zapasy. Gor Hovsepyan z Cartusii z Pucharem Polski

Opublikowany: 2018-03-09 21:59 Autor: nadesłane

W Warszawie na Targówku rozegrano w ramach I Pucharu Polski Kadetów w stylu klasycznym. Turniej miał na celu wyłonienie pierwszej 16-stki w każdej kategorii wagowej, dającej możliwość startu w Mistrzostwach Polski. Drugi cel to uczczenie pamięci wybitnego trenera zapasów, wielkiego miłośnika naszej stolicy, szkoleniowca Warszawskiej Legii - Bolesława Dubickiego.

REKLAMA

Na starcie stawiło się 256 zawodników z 52 klubów z całego kraju. Kartuska ekipa wystartowała w składzie: Gor Hovsepyan, Andrzej Drewa, Oliver Godziński, Narek Mkhitaryan, Aleks Jahn oraz Dawid Szynszecki. Najlepiej zaprezentował się Gor Hovsepyan, który w kategorii 45 kg zdobył Puchar Polski. W Kategorii do 55 kg piąte miejsce zajął Andrzej Drewa.

fot.GKS Cartusia

Obaj wywalczyli sobie prawo do startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, mającej rangę Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Pozostali reprezentanci Cartusii zajęli następujące miejsca:

Kat. 55 kg – Narek Mkhitaryan – 17 miejsce
Kat. 65 kg – Dawid Szynszecki – 26 miejsce, Aleks Jahn – 34 miejsce, Olivier Godziński – 37 miejsce.

Start kartuskich zapaśników był udany biorąc pod uwagę, że w tej kategorii wiekowej walczyli zawodnicy pierwszego rocznika, w której dominują starsze roczniki i to one w większości dominowały w swoich kategoriach wagowych. Drużynowo GKS Cartusia Kartuzy zajęła miejsce 11-12 na 52 sklasyfikowane kluby. Szkoleniowcem prowadzącym zawodników był Bartłomiej Pryczkowski.

fot.GKS Cartusia

Uczestnicy składają podziękowanie Karolowi Słabek za wsparcie wyjazdu.

(GKS Cartusia)

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.