Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Cartusia 1923 nadal bez nowego zarządu. Zabrakło chętnych

Opublikowany: 2018-04-13 11:13 Autor: Magda Dzienisz

Drugie już walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Cartusii 1923 Kartuzy nie wyłoniło nowych władz stowarzyszenia. Okazuje się, że nie zgłosili się żadni chętni chcący zasiąść w zarządzie klubu. Kolejne zebranie odbędzie się w czwartek.

REKLAMA

Klub Cartusia 1923 Kartuzy wciąż kierowany jest przez dotychczasowy zarząd. Podczas wczorajszego zebrania sprawozdawczo-wyborczego nie udało się wyłonić nowych władz stowarzyszenia. A to dlatego, że nikt z obecnych nie wyraził chęci, by zasiąść za sterami klubu.

fot. archiwum/M.Dz.

- Kandydatami do nowego Zarządu miała być część rodziców grających w naszym Klubie dzieci, jednak okazało się, że część z nich w ogóle nie pojawiła się na dzisiejszym Walnym, a pozostała, która uczestniczyła w Zebraniu nie wyraziła chęci, aby wstąpić do Zarządu Klubu i pokierować naszą organizacją. Najwidoczniej problemy, jakie nastręczają prowadzenie takiego Klubu, przerosły wyobrażenie potencjalnych nowych kandydatów i postanowili zrezygnować – informuje Cartusia 1923 na swojej stronie.

Zdzisław Niklas, pełniący jeszcze funkcję prezesa klubu, złożył wniosek o przerwę w zebraniu. Kolejne odbędzie się za tydzień, w czwartek 19 kwietnia o godz. 18.00.

Wczorajsze, drugie już spotkanie, to pokłosie opisywanego niedawno w mediach konfliktu między rodzicami młodych zawodników a zarządem klubu. Podczas spotkania rodziców z prezesem klubu przedstawiono plan działania, który zakładał m.in. wybór nowych władz stowarzyszenia. Prezes Cartusii 1923 Zdzisław Niklas deklarował przekazanie „sterów” nowym osobom, ale namawiany przez rodziców zgodził się pozostać w zarządzie klubu, przynajmniej przez jakiś czas. Podczas pierwszego walnego zebrania dotychczasowi członkowie zarządu stowarzyszenia złożyli ustne deklaracje, że zrezygnują z dalszego członkostwa w zarządzie.

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [36]

 • 2 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # piłkarz

  Może ktoś chętny z zarządu KS KAMIENICA.

 • 2 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ............

  Przenieść piłkarzy i zarząd z Kamienicy do Kartuz i załatwione!Zróbcie fuzję klubów!!

 • 4 1 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # cayak

  Jak najdalej od współrządzenia z mamusiami i tatusiami, większość synków to beztalencia piłkarskie, ale muszą realizować marzenia mamusiów i tatusiów. Synkowie muszą mieć warunki jak w inkubatorze. Co za problem, żeby zawiązali własny np. ucznkowsko-gminny klub piłkarski, a w krótki czasie sami się pożrą.

 • 4 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mądrale

  Do mądrowania, żądań i dawania rad są wszyscy.
  Do roboty tylko prezes... jak w każdym stowarzyszeniu.

  Zarząd należy wybrać z komitetu oszalałych rodziców.

 • 3 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @cayak

  Brutalnie to brzmi jednak niestety to prawda.

  A ja mam pytanie... Czy wszystko już się znalazło w klubie?

 • 1 1 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ,,,

  Cos czuje ze bedzie trzeba przeprosic stary zarzad....

 • 1 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kam-Krol

  Proszę nie denerwować zarządu bo jutro ważny mecz .Zawodników z Kamienicy.

 • 1 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do ......

  hahaha zarząd z Kamienicy zawodnicy nie ,

 • 1 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bolek

  Smutne,a gdzie sa wszyscy byli zawodnicy typu Manuszewski,ten dyzpozytor z PKS-u,kierownik druzyny.Obojetne jest im los klubu????

 • 1 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kamienica

  A co jest w Kamienicy że jest zarząd?

 • 0 1 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Sss

  Jutro łomot w Kamienicy Sierka na spadek A klasa blisko.

 • 1 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # MIREK-monsz-GRAŻYNY

  Ile płacą ?

 • 0 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # .....

  Kto płaci?Gdzie płacą?

 • 1 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # goguś

  U nas najlepiej płacą w Kamienicy.

 • 0 1 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obserwator

  Przeprosić stary zarząd i poprosić żeby wrócili a bedzie szansa, że nadal nasze dzieci będę spokojnie mogli grać w swoim ulubionym Klubie.

 • 1 0 6 dni temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Rodzic

  Moje dziecko nie narzeka i czuje sie dobrze w tym Klubie. Nie wiem w czym macie problem. Najlepiej narzekać i wytykać błędy. Ok. może nie wszystko gra jak powinno i jak byśmy chcieli, ale spójrzcie na inne kluby. Czy lepiej dzieciaki mają np. w Kiełpinie, Somoninie, Kamienicy, Przodkowie, Żukowie, czy w innych klubach ? Zapytajcie rodziców w tych klubach jak tam jest i w jakich warunkach trenują i porównajcie do tego, jak nasze mają w Cartusii. Oświadczam Wam, że w Cartusii w porównaniu z innymi klubami jest naprawdę ok. Z tego co wiem w Jaguarze Gd. składka od dziecka 200 zł., w Kowalach składka 200 i co maja tam lepsze warunki i wyniki ? Nie chciałabym, aby przyszedł ktoś nowy, kto nie zagwarantuje stabilności Klubu jaka wydaje się, że była do tej pory. Do tej pory nie bałam sie o przyszłość mojego dziecka i wiedziałam, że do późnego dzieciństwa, czy nawet do samej dorosłości będzie miał gdzie grać jak będzie chciał. Nie wiem jednak co bedzie jak będą nowe władze. Puenta- szanujmy swego, bo możemy mieć gorszego.

 • 0 1 6 dni temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # cayak

  Amen.

 • 1 0 6 dni temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Rodzic.

  Prezes ma juz dosyc i od 3 lat Cartusia juz go nie interesowala,bo na klub nie mial czasu. Brak wyplat dla trenerow ,nieoplacone sale gimnastyczne. Gdyby nie pomoc darmowa asystentow. To trener sam kazdej grupy musialby zajac sie grupa 30 dzieci i ciekawe co by bylo gdyby to twoje dziecko zaliczalo sie do slabszych(zostalo by skreslone na starcie ). To ze grupa rodzicow chciala i wytknela bledy zarzodowi nie musoalo wcale znaczyc ,ze zarzad uciekl i poddal sie do dymisji. Ja w pracy jak dostaje wytyczne od szefa ,ze cos robie zle to nie zwalniam sie tylko pracuje ciezej ale moze jestem jakis dziwny.

  Bardzo istotne jest tez to ,ze ten klub ,a raczej grupa pewnych osob zamknela sie tylko na seniorow i tylko to jest dla nich wazne. Prezes klubu jak rowniez reszta zarzadu nawet nie wiedza jakie roczniki trenuja w Cartusi. Od roku ani razu na treningu juniorow nie widac nikogo zainteresowanego juniorami. Macie nam zazle ,ze chcielismy dobrze dla wlasnych dzieci? Pozdrawiam normalnych.

 • 0 0 6 dni temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obserwator

  A co Twoje dziecko rodzicu drogi dostało od tego klubu ? Dres ? Po kimś i z lotosu ? Dres także z lotosu ortalion także z lotosu a może stron meczowy o nie tez z lotosu a z dotacji gminy co dostało ? Wyjazd na mecz o nie zapomniałem sam dowozisz albo zrzuta na autokar ? W takim razie co takiego ten klub Tobie da ? Jak dziecko przestanie być juniorem to mu podziękują albo rozwiążą grupę jeszze szybciej jak to było ostatnio. Pomyśl zanim coś napiszesz. Rodzice nie chcą przejmować żadnej władzy w klubie chcą tylko wglądu do dokumentów Bo narazie widać jedno ktoś tu kręci i dobrze na tym wychodzi chociaż twierdzi ze noc z tego nie ma ...

 • 0 0 6 dni temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Rodzic.

  Ale tutaj szefem jest Prezes, więc zły przykład dałeś.

 • 0 1 6 dni temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Znawca

  Rodzice nie są od wytykania błędów. Jak się komuś nie podoba to zabiera swoje dziecko i tyle.

 • 0 0 6 dni temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Juki-pomocnik mensza-Grażyny

  No to niech te mamuśki i tatusiowie pokażą jak się gra. Pardon, - grają miało być.

 • 1 0 6 dni temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bukowina

  to co sie dzieje w Kamienicy to prywatny folwark.

 • 0 0 6 dni temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Aaa

  A więc tak. Dzieci mają sprzęt do treningu, stroje meczowe, dresy, ortaliony, za częściową dopłatą rodziców torby klubowe, koszulki Lotosu na treningi. Tak Lotosu, ale dostali je dlatego że klub ma umowę z Lotosem. Na mecze wyjazdowe autokar, którym rodzice mogą jechać razem z dziećmi, w innych klubach tak nie ma. W Trójmieście składki dużo wyższe do tego rodzice płacą za dresy, stroje meczowe, wyjazdy na mecze też własnym transportem lub na koszt rodziców. Współcześnie sport wymaga sporych wydatków od rodziców, tak już jest. W Cartusii naprawdę nie jest tak źle.

 • 1 0 5 dni temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # przestań

  dresy sresy liczy się kompetentna kadra trenerska , organizowanie imprez sportowych - gminnych, sport powinien bawić , dawać radość dzieciom i rozwijać fizycznie, integrować a to co się robi w tym klubie to normalnie "pierwsza liga zawodowa" traktowanie dzieci jak "zawodowych piłkarzy" . Opamiętajcie się i dajcie do zarządu ludzi odpowiedzialnych o dobrym przygotowaniu trenersko-menadżersko-pedagogicznym, zapłaćcie właściwie trenerom (sprawdzając wcześniej ich kompetencje) i konsekwentnie wymagać kasy od magistratu a jak nie to niech sami zarządzają i trenują. Aktualny zarząd nie osiągnął przez tyle lat sukcesów i powinien być zmieniony 20 lat temu.

 • 0 0 5 dni temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Aaa

  Jak można przeczytać w artykule zarząd podał się do dymisji tylko jakoś nowych chętnych do pracy brak. Może się zgłosisz i pokażesz jak dobrze zarządzać klubem. Krytykować co jest źle jest łatwo. Mój syn chodzi na treningi bo dobrze się czuje w tej grupie. Bawi go granie w piłkę. Nie wiem o co ci chodzi z trenerami z tego co wiem większość z nich to również nauczyciele więc mają przygotowanie pedagogiczne, uprawnienia trenerskie również, są pasjonatami bo bez tego się nie da. Menadżerami nie muszą być bo to nie ich rola.

 • 0 0 5 dni temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mxx

  Piszący Asystent. Człowiek nie mający pojecia o piłce i prowadzeniu klubu. Jego koles i trener peja to cała reprezentacja 130 dzieciakow. Nagle wzieli ogony pod&. Namieszali naobrazali. I co i wszystko.

 • 0 0 5 dni temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Anonim

  Do tych co się znają podam pewien przykład. Pewna grupa juniorów pojechała na obóz za który zapłacili rodzice. Trener wziął fakturę za obóz i oddał do zarządu klubu, który wliczyl to sobie w grant od gminy. Jak myślicie co stało się z tymi pieniędzmi A co powinno się z nimi stać? Odpowiedź jest jedną i trochę szokująca...

 • 0 0 5 dni temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Rodzic

  Do tej pory zarząd nie przedstawił żadnych szczegółowych informacji na temat finansów. Podobno klub osiągnął wysoki zysk to skąd te wszystkie zaległości: trenerom, do związku pzpn i jeszcze inne. To was nie zastanawia? Czy to was po prostu nie interesuje z innych powodów. Skarbówka lepiej jakby się tym zajęła.

 • 1 0 5 dni temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # fancartusi

  jak ktoś może wejść do zarządu jak prezes to jeden wielki oszust najpierw obiecywał ze zostanie a póżniej się wycofał do dziś nie przedstawił kosztów utrzymania klubu ,a gmina to samo nie przedstawiła jak został rozliczony grat przeznaczony na rozwój dzieci i młodzieży zarząd i gmina mają coś do ukrycia że nie udostępniają nawet mediom a środki są publiczne i nie powine być utajnione tu prokurator musi wejść do klubu

 • 0 0 5 dni temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dlaczego

  Dlaczego zarząd nie chce współpracować?

 • 0 0 5 dni temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxx

  lutek do zarządu zapytajcie się go za co wyrzucili go ze straży miejskiej?

 • 0 0 5 dni temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pozdrowienia

  Zostawić ten klub rodzicom. Pokażą co potrafią... czyli nic.
  Dać im coś do roboty, chociażby drobnostkę. Nic nie zrobią, uciekną w popłochu.

  Pozdrawiam

 • 0 0 5 dni temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # xxx

  tak jak wyście uciekli, gdyby na dzieci nie było grantu z gminy to byście w b-klasie grali o utrzymanie

 • 0 0 4 dni temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bxx

  Do wszystkich mądrych. Jaki probleblem załozyc sobie klub dla swoich dzieci.kto komu zabroni. Po co komu cartusia. Zalozycie sobie klub dostaniecie grand od burmistrza i cheja do przodu. To takie proste. Zróbcie pokarzcie a potem krytykujcie inne kluby.

 • 0 0 1 dzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bxx

  I co temat sie przejadł. Gdie chetni do nowego zarządu klubu. Gdzie chętni do załozenia własnego klubu. Jest taka piosenka pieją koguty pieją. Albo psy szczekają a karawana idzie dalej.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.