Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Pod naszym patronatem

Dołącz do Hydroaktywnych - rywalizacja lub rekreacyjny spływ z Gowidlina do Sulęczyna

Opublikowany: 2018-04-16 11:12 Autor: Magda Dzienisz

Ruszyły zapisy do tegorocznej edycji zawodów kajakowych Hydroaktywni. W tym roku w zabawie będzie mógł wziąć udział każdy - chętni będą mogli ścigać się na trasie Gowidlino-Sulęczyno, pozostali uczestniczyć w rekreacyjnym spływie. Po wysiłku czekają szanty przy ognisku i zabawa z DJ-em. Zawody odbędą się 19 maja, następnego dnia przewidziano turniej siatkówki plażowej.

REKLAMA

Po roku przerwy na mapę sportowych wydarzeń wracają Hydroaktywni – zawody kajakowe dla każdego. Ubiegłoroczna „ekstremalna” edycja przewidziana była tylko dla zaawansowanych adeptów kajakarstwa. W tym roku znów w zawodach może wziąć udział każdy chętny, choć nie zabrakło pewnych zmian.

- W odróżnieniu od dotychczasowych edycji zawodów, uczestnicy mogą się ścigać albo płynąć na luzie w spływie rodzinnym. Drugą zmianą jest dopuszczenie pływania we własnych kajakach – informują organizatorzy.

fot. archiwum/M. Dzienisz

Spływ i rywalizacja rozpoczną się w Gowidlinie. Start przewidziano na godz. 11.00, zakończenie spływu na godz. 16.00. Zadaniem uczestników będzie jak najszybsze dopłynięcie do „Kajlandii” w Sulęczynie. Trasa liczyć będzie trzynaście kilometrów, przebiegnie przez jez. Gowidlińskie, rzekę Słupia, jez. Węgorzyno, Rynnę Sulęczyńską. Dla mniej odważnych istnieje możliwość zakończenia spływu przed „Rynną Sulęczyńską". Nad bezpieczeństwem zawodników czuwać będą instruktorzy kajakarstwa.

Po wysiłku w Kajlandii przewidziano rozrywki dla najmłodszych i tych nieco starszych. Wieczorem, po ogłoszeniu wyników, będzie można pośpiewać szanty przy ognisku, odbędzie się także tradycyjna potańcówka z DJ-em. Następnego dnia zaplanowano turniej siatkówki plażowej.

Tak wyglądali Hydroaktywni 2016:

Zgłoszenia do zawodów należy wysyłać na biuro@kajaki-slupia.pl. Udział w zawodach należy potwierdzić wpłatą wpisowego w wysokości 60 złotych z własnym kajakiem lub 65 zł z kajakiem organizatora (za osobę) na konto „kajaki-slupia”, po otrzymaniu informacji o przyjęciu na zawody. Numer konta: Bank Spółdzielczy w Sierakowicach 94 8324 0001 0041 7606 2000 0010. W tytule przelewu należy wpisać: „Hydroaktywni 2018”, imię, nazwisko zawodnika/ów.

REGULAMIN ZAWODÓW

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.