Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Kartuscy zapaśnicy coraz bliżej Mistrzostw Europy

Opublikowany: 2018-04-01 22:48 Autor: nadesłane

Dwóch zawodników GKS Cartusia Kartuzy otwiera sobie drogę do startu w Mistrzostwach Europy w swoich kategoriach wiekowych. Są to: Aleksander Mielewczyk w juniorach oraz Gevorg Sahakyan w seniorach.

REKLAMA

Mistrzostwo Polski Juniorów to dla Aleksa poważny krok zbliżający go do startu w Mistrzostwach Europy Juniorów w Rzymie, na przełomie lipca i sierpnia. W seniorach przed podobną szansą stoi Gevorg Sahakyan. Na dwóch ostatnich, bardzo silnie obsadzonych międzynarodowych turniejach, które odbyły w Kijowie oraz w Sofii, Gevorg zameldował się dwukrotnie na piątym miejscu.

To dobry wynik w tej fazie przygotowań. Podczas turnieju w Sofii dwa pierwsze pojedynki z zawodnikami dalekiego wschodu: z Korei i Japonii, zakończyły się pewnym zwycięstwem. Minimalna przegrana 3:2 z reprezentantem Ukrainy zamknęła drogę do finału.

Gevorg Sahakyan. fot.GKS Cartusia

Pozostał repasaż w którym wyższość Gevorga musiał uznać reprezentant Bułgarii – gospodarzy turnieju. Walka o trzecie miejsce to po raz drugi, podobnie jak w Kijowie spotkanie z kolegą z reprezentacji – Dawidem Karecińskim, który w minimalny sposób zwyciężył kartuskiego zawodnika. Obaj są faworytami do startu w Mistrzostwach Europy Seniorów, które odbędą się w Kaspiisjku na przełomie kwietnia i maja. Do rozwiązania pozostaje kategorie w których wystartują.

(GKS Cartusia)

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [1]

  • 0 0 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zapaśnik

    Dobra robotaa Crtusia!!

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.