Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Zainaugurowano II Biegowe Grand Prix Kaszub. 147 biegaczy zmierzyło się z trzema dystansami

Opublikowany: 2018-04-01 22:26 Autor: nadesłane

W Żukowie odbyła się Inauguracja II edycji Biegowego Grand Prix Kaszub. Biegacze, którzy przybyli z całej Polski mogli zmierzyć się z trzema dystansami: 1,6 km, 5 km, 10 km, niełatwej trasy. Łącznie w Żukowie pobiegło 147 osób.

REKLAMA

Na metę najkrótszego dystansu pierwszy wbiegł Patryk Wendt z Kościerzyny, zaś wśród Pań zwyciężyła Martyna Damps ze Skrzeszewa. Kolejno na mecie pojawiali się liderzy na „piątkę”, wśród których prowadzili Marcin Sul z Olsztyna i Justyna Bargańska z Bytowa. Na dystansie głównym tj. 10 km zwyciężyli Łukasz Keslinke – Gdynia oraz Katarzyna Damps ze Skrzeszewa.

fot.Kaszuby Biegają

Uczestnicy imprezy otrzymali bardzo piękny, jak oceniają, medal. Po biegu zostali zaproszeni na gorący poczęstunek. Przez całą gościnę na biegaczy i biegaczki czekała ciepła kawa, herbata i ciastka. Najlepsi trzej zawodnicy na danym dystansie, z podziałem na kobiety i mężczyzn zostali uroczyście udekorowani. Wśród wszystkich startujących wylosowane zostały nagrody. Między innymi można było wygrać Vouchery na prestiżowy Cykl Kaszuby Biegają 2018.

Organizatorzy – Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, dziękują za owocną współpracę mediom, służbom porządkowym, urzędom oraz całemu sztabowi, bez których to wydarzenie nie miałoby miejsca.

fot.Kaszuby Biegają

Biegowe Grand Prix Kaszub 2018 to impreza 6-etapowa mająca charakter kameralny i treningowy. Twórcy chcą dać możliwość biegaczom sprawdzania się na trzech dystansach i dopracowywania swojej formy. Następne wydarzenie tego typu już 21 kwietnia br. połączone będzie z wyprzedzającym II Marszobiegiem Wiedzy o 66. Kaszubskim Pułku Piechoty.

(Kaszuby Biegają)

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.