Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Zapasy. MP Juniorów. Kartuscy zawodnicy z medalami

Opublikowany: 2018-04-01 23:00 Autor: nadesłane

Złoto, srebro, brąz oraz siódme miejsce to dorobek czteroosobowej ekipy GKS Cartusia Kartuzy w Mistrzostwach Polski w Raciborzu. Czterech zwycięskich walk potrzebował Aleksander Mielewczyk, aby zostać Mistrzem Polski w kat. 67 kg.

REKLAMA

Trzy zwycięstwa i jedna porażka dała Nikodemowi Drewie tytuł wicemistrza kraju w kategorii wagowej do 63 kg. Brąz w wadze 77 kg przypadł Jakubowi Hildebrandtowi – aby stanąć na „pudle” musiał wygrać trzy pojedynki zaliczając po drodze także jedną porażkę. Dwa zwycięstwa i dwie porażki starczyły do zajęcia siódmego miejsca w kategorii do 72 kg Damianowi Metzie.

fot.GKS Cartusia

Drużynowo, spośród 36 startujących klubów, Cartusia zajęła siódmą lokatę. Trzy medale na 4-osobową ekipę to świetny dorobek. Wyjątkowo cenne jest złoto Aleksa i srebro Nikodema. Obaj są zawodnikami startującymi po raz pierwszy w starszej grupie wiekowej – junior.

W pokonanym polu zostawili zawodników o dwa lata starszych, co świadczy o ich dużym potencjale. Klasą dla siebie był Aleks, który nie dał szans swoim rywalom i od pierwszego roku dominuje w swojej nowej kategorii, kontynuując dobrą passę zwycięstw z poprzedniej grupy wiekowej – kadet.

fot.GKS Cartusia

Odnalazł się Nikodem, dla którego tytuł wicemistrzowski to bardzo dobry wynik. Trzeci nasz medalista rozpoczął turniej od porażki, a następnie wytrzymał napięcie i w dosyć dramatycznych okolicznościach i dzięki swojej zawziętości, sięgnął po brąz, który jemu i kibicom kartuskich zapasów powinien dać dużo satysfakcji.

Damian to zawodnik, który w tej wadze powinien zmieścić się na podium, ale w tym przypadku dyspozycja dnia nie była najlepsza. Trenerem prowadzącym ekipę na zawodach jest Bartłomiej Pryczkowski, który do swoich medali zawodniczych dorzuca kolejne krążki trenerskie.

fot.GKS Cartusia

(GKS Cartusia)

REKLAMA

 Reklama Bat

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [3]

  • 0 0 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kibic

    Brawo trzymam kciuki tak dalej

  • 0 0 2 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zapaśnik

    Dobra robota!!

  • 0 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Przy okazji warto przyznać też medal

    temu zawodnikowi, któremu najładniej pachnie spod pachy. Niektórzy zawodnicy mogli być zachwyceni zapachem, więc woleli wąchać, zamiast walczyć.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.