Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Zawodnicy Polskiej Floty Rebelia Kartuzy walczyli w Innsbrucku oraz Legnicy

Opublikowany: 2018-04-30 15:36 Autor: nadesłane

Zawodnicy kartuskiej Rebelii rywalizowali w mistrzostwach Polski Low-kick oraz w Pucharze Świata w Austrii. Legnickie mistrzostwa odwiedziło 249 zawodników z 75 klubów, którzy walczyli o miano najlepszych w kraju w formule low-kick.

Kartuzy reprezentowało trzech zawodników: Michał Konkel, Adam Kryszewski oraz Kamil Mateja. Adam i Michał po raz pierwszy rywalizowali w ringu i przegrali swoje pierwsze walki co wykluczyło ich z dalszej rywalizacji. Zeszłoroczny medalista low-kick Kamil Mateja w pierwszej walce zdecydowanie zwyciężył z zawodnikiem z Wrocławia 3:0, natomiast w kolejnej uległ zeszłorocznemu mistrzowi Polski 0:3 z Sanoka.

W tym samym czasie w stolicy Tyrolu w Pucharze Świata występowała czteroosobowa grupa Rebelii wraz trenerem pełniącym rolę asystenta trenera kadry Polski w kickboxingu Patryka Zaborowskiego. Austriacki turniej przyciągnął 1149 zawodników z 220 klubów.

Bardzo dobrze spisali się reprezentanci Kadry Narodowej, Mikołaj Krause oraz Nikodem Bigus, którzy przywieźli srebrny oraz brązowy medal. Na dalszych pozycjach w klasyfikacji zostali sklasyfikowani Kacper Wierzba oraz Nikola Zaborowska którzy przegrali swoje pierwsze walki z zawodnikami Słowenii oraz Węgier.

Serdeczne podziękowania dla Trenerów Andrzeja Garbaczewskiego z Siedlc oraz Witolda Kostki z Katowic, którzy sekundowali zawodnikom Polskiej Floty Rebelia Kartuzy podczas nieobecności trenera Patryka Zaborowskiego w Legnicy. Zawodnicy składają także podziękowania Polskiej Flocie z Borkowa za możliwość bezpiecznego i komfortowego dotarcia na zawody.