Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Andrzej Formela został prezesem klubu GKS Cartusia Kartuzy

Opublikowany: 2018-05-06 20:18 Autor: nadesłane

Walne zgromadzenie sprawozdawczo-wyborcze członków klubu GKS Cartusia Kartuzy wybrało nowe władze. Podsumowano cztery lata działalności klubu w minionej kadencji. W tym czasie klub powiększył się o sekcje pływania i lekkiej atletyki, które dołączyły do istniejących już: sekcji kolarskiej, narciarstwa klasycznego, piłki ręcznej oraz zapasów.

REKLAMA

Ta formuła organizacyjna należy dzisiaj do rzadkości. Ale w kartuskich realiach udaje się realizować wspólne działania, dzięki którym klub nie tylko osiąga bardzo dobre wyniki na arenie krajowej i międzynarodowej i wysoko plasuje się w programie Ministerstwa Sportu – Sport Dzieci i Młodzieży.

fot.GKS Cartusia

Mijający okres to przede wszystkim świetne osiągnięcia Jakuba Skierki w pływaniu, Szymona Sajnoka w kolarstwie, Rafała Korycińskiego w narciarstwie, Kacpra Adamczyka w lekkiej atletyce, Krzysztofa Niklasa, Krystiana Formeli, Aleksandra Mielewczyk, Edwarda Barsegjana i Gevorga Sahakyana w zapasach. To tylko niektóre z osiągnięć, które wpisują klub w historie kartuskiego sportu, ale i zaznaczają jego obecność w kraju i na świecie.

Walne zebranie wyłoniło nowy zarząd w skład którego weszli: Andrzej Formela – prezes, Janusz Meissner – sekretarz, Kazimierz Klas – skarbnik. Członkowie zarządu: Henryk Pietras, Wiesław Hirsz, Arkadiusz Zalewski, Krzysztof Konkel.

fot.GKS Cartusia

- Z pracą w zarządzie pożegnał się świetny szkoleniowiec, wychowawca reprezentantów kraju w piłce ręcznej Jarosław Frankowski, któremu tą drogą składamy serdeczne podziękowania – podkreślają członkowie GKS Cartusia. – Obecny zarząd jest połączeniem doświadczenia i młodości, co powinno gwarantować dotychczasową na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym linię działania.

fot.GKS Cartusia

fot.GKS Cartusia

(GKS Cartusia, oprac.W.D.)

REKLAMA

 Reklama Bat

Komentarze do artykułu Komentarze [8]

 • 3 1 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mis_uszatek

  Zapasy już dawno umarły - a nadal najwiecej hajsu jest tam pompowane. Widoczny Pan MS powinien już nie brać wypłaty z GKS cartusia

  Trzeba promować to co pnie się w górę, tj. Lekko atletyka ( p. Króla ściągnąć z Żukowa ) i mocno uderzyć w kolarstwo.

  Panom uszatkom już podziękujemy.

 • 2 1 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # banita

  24-go kwietnia br czytałem, ze "Tadeusz Orczykowski, wieloletni działacz Cartusii, został nowym szefem zarządu klubu". Nie minęły 2 tygodnie i znów nastąpiła zmiana? Nie nadążam.

 • 2 0 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @banita

  Chyba faktycznie "nie nadanżasz". Nie próbuj nawet.

 • 4 0 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ???

  a co robi w Cartusii Pan Pryczkowski ?

 • 3 1 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # #???

  Jakto co? Wszystko. Po prostu jest.

 • 2 2 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # #???

  Jakto co? Wszystko. Po prostu jest.

 • 0 1 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # GDAB

  Powiem , tak zmiana zarządu w Cartusii klub piłkarski a Cartusia klub zapaśniczy itd jest różnica ponieważ to dwie oddzielne organizacje .

 • 0 0 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # banita

  Dzięki za wyjaśnienie. Nie wiedziałem, że są dwie Cartusie. Nie lepiej byłoby jakoś inaczej nazwać jedną z nich? Możnaby przynajmniej odróżnić. A czy Rada Miejska wie której należy dawać większą kasę ?

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.