Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Koszykówka. Zawodniczki z Kartuz i Sierakowic odnoszą sukcesy na Mistrzostwach Polski

Opublikowany: 2018-05-16 10:52 Autor: nadesłane

Wychowanka UKS BAT Kartuzy Kinga Potraca została, wraz ze swoją drużyną Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski, Mistrzynią Polski w koszykówce w kategorii U18 - do lat 18. Ale inne wychowanki zespołów z Sierakowic i Kartuz również nieźle sobie radzą.

Mistrzostwa Polski odbywały się w Gorzowie Wielkopolskim. W finale brało udział 8 najlepszych drużyn podzielonych na dwie grupy. W meczu finałowym gorzowianki podejmowały drużynę UKS Trójkę Żyrardów pewnie zwyciężając 87-47. W zespole z Żyrardowa zagrała wychowanka KS BAT Sierakowice – Łucja Grzenkowicz – na co dzień uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Czwarte miejsce zajęła drużyna VBW GTK Gdynia, w skład której są wychowanki klubu z Kartuz Alicja Płotka i Aleksandra Ustowska – uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Na piątym miejscu uplasowała się drużyna ENEA AZS Poznań , w której również grają wychowanki z Kartuz Agata Piastowska i Anna Adamczyk.