Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Piłka ręczna. Zwycięstwo SPR GKS Żukowo w meczu z MKS Grudziądz

Opublikowany: 2018-05-03 21:12 Autor: nadesłane

Mecz pomiędzy SPR GKS Żukowo a MKS Grudziądz był bardzo ważny dla każdej z drużyn. Gospodarze - SPR GKS Żukowo - dzięki wygranej mogli zapewnić sobie spokojne utrzymanie w lidze, zaś goście, w przypadku zwycięstwa, mogli jeszcze myśleć o pozostaniu lidze na przyszły sezon.

Kolejny raz zdecydowanie lepiej mecz rozpoczęli zawodnicy z Żukowa. Do 22 minuty przewaga wzrosła do czterech bramek (12:8). Skutecznością popisywali się: Alan Benkowski, Grzegorz Dorsz, Damian Didyk i Wojciech Hajnos. Cały zespół zagrał bardzo agresywnie w obronie. Miało to również negatywne konsekwencje, gdyż w 36 minucie, z powodu trzech wykluczeń, boisko musiał opuścić Filip Wiczkowski. Końcówka pierwszej połowy to skuteczna pogoń gości, którzy zdobywając cztery kolejne bramki, wyszli na prowadzenie 14:13.

Druga część gry rozpoczęła się od dwóch trafień zawodników z Grudziądza. Od tego momentu, gospodarze rozpoczęli odrabianie strat. Bardzo skutecznie grał Grzegorz Dorsz, najskuteczniejszy zawodnik meczu (14 bramek). Trafiał zarówno z gry jak i z rzutów karnych. W 46 minucie, po kontrataku w wykonaniu Karola Radeckiego, Żukowianie wyszli na trzybramkowe prowadzenie (24:21). Goście rzucili się do odrabiania strat.

Dzięki olbrzymiej ambicji oraz dobrej grze w ataku i obronie, na dwie minuty przed końcem, udało im się wyjść na jednobramkowe prowadzenie. Jednak wtedy zawodnicy SPR GKS pokazali, że mają olbrzymią wolę zwycięstwa. Dzięki świetnym interwencjom bramkarzy oraz skuteczności w ataku, na kilkanaście sekund przed końcową syreną, doprowadzili do upragnionej wygranej. Po meczu, zawodnicy podziękowali doskonale dopingującej, coraz liczniej odwiedzającej halę publiczności.

Wszystkie trzy, pozostałe do końca rozgrywek mecze, zespół SPR GKS Żukowo rozegra u siebie. Najbliższy już w sobotę 12 maja. W tym dniu odbędą się derby Kaszub, gdyż przeciwnikiem będzie drużyna Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna. Początek meczu o godzinie 17.00.

SPR GKS Żukowo – MKS Grudziądz 30:29 (13:14)
SPR GKS: Żurawski, Muńko, Ram – Radecki 1, Wiczkowski, Dorsz 14, Adamczyk Sz., Kaniowski, Hajnos 5, Benkowski 7, Didyk 3, Woźniak, Reseman.